Fark yaratan eğitimler

Platform Essencia, 2021 yılına odağında bulunan “Uçucu yağlar ve iyi Yaşam” alanlarına yönelik ve herkese hitap eden yepyeni eğitimler ile giriyor! Platform Essencia’nın Uluslararası Aromaterapi kurumlarından aldığı akreditasyonlar ile uyumlu olarak düzenlediği ve Türkiye dinamiklerine göre güncellediği yenilikçi ve kapsamlı eğitimlerini inceleyin.
İleri Eğitim

Profesyonel Aromaterapi Eğitimi 2022/1

Platform Essencia Profesyonel Aromaterapi Eğitimi; Aromaterapi kariyerinde temel bilgilerin ötesine geçerek daha derinleşmek, alanda profesyonel girişimler yapmak isteyen kişiler için düzenlenmiş ileri bir eğitimdir.

İleri Eğitim

Klinik Aromaterapi Eğitimi 2022/1

Platform Essencia’nın İstinye Üniversitesi işbirliği ile ve sadece sağlık profesyonellerine yönelik olarak düzenleyeceği ileri düzey eğitimi “Klinik Aromaterapi” 2021 yılında sizlerle buluşacak. Eğitim programı ve içeriğine dair çalışmalarımız devam etmekte olup en kısa sürede sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Eğitimler hakkında daha fazla bilgi alın

AIA Uluslararası Akreditasyonu

Platform Essencia, 2020 Nisan ayı itibariyle, Amerika merkezli AIA (Alliance of International Aromatherapists) onaylı, dünya çapında 8 eğitim kurumundan biri oldu!

Platform'da öne çıkan yazılar

Aromaterapi ve iyi yaşam konularında Platform Essencia eğitimcilerinden sizin için yazılar

Şişenin içinde ne var: Kekik Uçucu Yağı ve Güvenli Kullanımları

Uçucu yağlar güzel kokulu bitkilerden, su ya da su buharı gibi doğal çözücüler ile veya (narenciye kabuklarında olduğu gibi) kabuklarının soğuk sıkılmasıyla elde edilirler. Yani doğal yöntemler ile elde edilen tamamen doğal ekstrelerdir. Uçucu yağlar sadece güzel kokulu yağlar olmayıp aynı zamanda insan sağlığında ve esenliğinde değerlendirilebilecek kanıtlanmış etkileriyle bilinirler.1

Haberin devamı →

Tüm platform yazıları

Platform Essencia

Danışma Kurulu ile tanışın

Klinik aromaterapi, tıbbi ve aromatik bitkiler, sağlıklı ve iyi yaşam kapsamında; alanın gelişimine bilimsel katkı sağlayan Danışma Kurulu, Platform Essencia eğitimlerine ve bilgi verici içeriklerin oluşturulmasına katkı sağlamaktadırlar.