Biz Kimiz?

Platform Essencia, çalışmalarını “Klinik Aromaterapi, Tıbbi & Aromatik Bitkiler, İyi Yaşam” odağında; fiziksel ve psikolojik bazı hastalıklardan korunmaya, sağlık ve iyilik halinin devamına ve tedavinin sağlanmasına yönelik olmak üzere, güncel ve bilimsel bir zeminde gerçekleştirmektedir.

Fav Icon Black

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları ile klinik aromaterapi bugün tıbbın vazgeçilmez bir bütünleyicisidir.

Platform Essencia da Türkiye’de klinik aromaterapi alanının bilimsel gelişimine ve bilinçli uygulanmasına katkı sağlamak üzere kurulmuş bir platformdur.

Platform, sağlık profesyonelleri ile bu alanda bilinçlenmek isteyen kişilere yönelik eğitim programları düzenlemekte olup konuyla ilgili klinik araştırmaların koordinasyonuna ve ürün geliştirme çalışmalarına danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca aromaterapinin dünyadaki gelişim ve yeniliklerinin tartışıldığı, alanının uzmanı konuşmacıların yer aldığı konferanslar, paneller ile birlikte, uygulamaya yönelik workshoplar, temalı gezi programları düzenlemektedir.

Platform Essencia, kurucusu ve yöneticisi olan Eczacı, Aromatolog Aslı Yazıcıoğlu’nun kişisel çalışmalarının yanı sıra, uluslararası isimlerden oluşan bir danışma kurulu ile çalışmalarını yürütmektedir.

Platform kimlere hizmet verir?

Profesyoneller

Sağlık uzmanları (hekimler, eczacılar, psikologlar…), sağlık uygulayıcıları (hemşireler, hasta bakıcılar, fizyoterapistler…), temel bilim mezunları (kimya, biyoloji tabanlı alanlar), alanın okullarında eğitim gören öğrenciler, bu alandaki üreticiler, alana yatırımı yapmak isteyen girişimciler.

Aromaterapiye ilgi duyanlar

Yaşamın her alanında aromaterapinin iyileştirici, tamamlayıcı gücüne inanan, bu alanda bilinçlenmek isteyenler.