PROFESYONELLERE YÖNELİK EĞİTİM

Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası

Son yıllarda diğer birçok sektörde olduğu gibi kozmetik sektöründe de tüketiciler, sentetik ve katkı maddeli ürünlerden hızla uzaklaşarak doğal kozmetik ürünlere yönlendiler. Artan bu talep doğal kozmetik sektörünün hem globalde hem ülkemizde kısa sürede hızla büyümesini sağladı.

Öte yandan, kendi ürünlerini üretmek ve markalarını yaratmak isteyen girişimciler, içlerindeki tutkuya rağmen nereden başlayacaklarını bilmediklerinde daha en başından cesaretlerini yitirebilirler. Harika formülasyonlar bile, doğru Ar-Ge çalışmaları ve testler, uyulması gereken mevzuatlar, dışarıdan alınması gereken hizmetler bilinmediğinde son tüketicilerle buluşamaz.

Formülasyon, üretim ve gerekli resmi süreçlerin halledilmesini takiben sıradaki aşama “markalaşma ve iş geliştirme” süreçleridir. Doğru planlama olmadan ve yol haritası hazırlanmadan çıkılan marka yolculuklarında, birçok güzel proje daha başlamadan rafa kaldırılıyor. Yeni iş girişimleri ile ilgili bir çok istatistiki veri de bu durumu teyit eder nitelikte.

Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası Eğitimi, bu alanda önemli bir ihtiyaca cevap vermeyi amaçlıyor.

Doğal Kozmetik alanında ürün ve marka çıkarmak isteyen veya hâlihazırda formülasyonları olan ve markasını geliştirmek isteyen girişimciler için düzenlenen bu eğitim, alanda baştan sona tüm süreçleri ve dikkat edilmesi gereken konuları uzmanlarıyla işleyerek, zaman ve bütçe kayıplarının minimize edilmesini hedefliyor.

4 bölümden oluşan eğitim; proje yönetim süreçlerinden yeni pazarlama trendlerine, doğal ve organik kozmetik kavramlarından formülasyon geliştirme yöntemlerine, formülasyonlardaki güvenlik risklerinden yasal mevzuatlara kadar girişimcilere ihtiyaç duyabilecekleri referans bilgileri sunarak, onlara kendi yol haritalarını oluşturma imkanı sağlıyor.

Eğitim Bilgileri

Tarih:

06 ve 07 Mart, 2021

Saat:

09:00 – 16:00

Ücret:

1,250 TL + KDV

Eğitim İçeriği

“Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası Eğitimi” aşağıdaki konuları kapsayacak şekilde 4 bölüm olarak düzenlenmiştir.

1. Bölüm:
Markalaşma ve İş Yönetimi

 • Total proje süreç yönetimi
 • Yatırım için farklı finansman yolları
 • Markalaşma sürecinde önemli ipuçları
 • Samimi pazarlama stratejileri

2. Bölüm:
Doğal ve Organik Kozmetik Kavramı & Formülasyon

 • Kozmetik bilimi, doğal ve organik kozmetik bileşen ve ürünlerinin ayrıştırıcı özellikleri
 • Kozmetik formülasyon geliştirme süreçleri
 • Kozmetik ürünlerin formülasyonunda standardizasyon ve stabilite

3. Bölüm:
Doğal Kozmetiklerde Koku Etkisi & Uçucu Yağlar

 • Uçucu yağlar, CO2 ekstreleri, absolü ve rezinoidler nedir?
 • Aromatik formülasyonlarda bu kokulu bileşenlerin  formülasyonlara katkıları, avantajları ve dezavantajları nelerdir?
 • Sabit yağlar, diğer doğal taşıyıcılar ve hidrosoller nelerdir?
 • Topikal uygulamalarda uçucu yağların neden olabileceği tahriş, hassasiyet , alerji ve fototoksisite riskleri nelerdir?

4. Bölüm:
Başvuru, ÜTS ve Sertifikasyon Süreçleri

 • Firma ve ürün kaydı yaptırabilmek için gerekli mevzuat ve yönetmelikler
 • Kozmetik ürün güvenlik dosyası hazırlanması, ruhsatlandırma, etiket hazırlama süreçlerinin yönetimi
 • Laboratuvar analiz süreçleri
 • Sertifikasyon (Organik, Doğal, Vegan, Gluten-free, Cruelty-free) türleri ve süreçleri 
 • Global Kozmetik mevzuatına uyum

Eğitmenler & Konuşmacılar

Uzman Eğitimleri, Platform Essencia kurucusu Ecz. Aslı Yazıcıoğlu ile birlikte, eğitim ana başlıklarında uzman akademisyenler, araştırmacılar ve sağlık profesyonelleri tarafından yürütülmektedir.
IndigoFriends, Londra ve Istanbul
Lise eğitimini Robert Koleji’nde tamamlayan Ebru Debbağ, İstanbul Teknik Üniversitesi, Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. 27 yıllık Orta Anadolu firmasındaki üst düzey yöneticiliği süresinde şirketin satış ve pazarlama faaliyetlerinin tüm kıtalarda yapılanmasını gerçekleştirmiş, Dream-Denim-Design projesi ile Türk denim konfeksiyon üreticilerinin dünya markaları ile buluşmasına liderlik yapmış, denim kumaş dünyasında ilk sektöre yönelik eğitim platformu olan Denimservice yapısını kurmuştur. 2016 yılında Kaliforniya’da Singularity University’de katıldığı Geleceğin Yöneticisi Programı sonrasında katma değer üretmeyi hedefleyen, uluslararası boyutta teknoloji ile uyumlu, disiplinler arası iş birliği gözeten, sürdürülebilir marka yapılandırması danışmanlığı yapmak üzere Indigofriends şirketini kurdu. 30 yıldır denim kumaş ve konfeksiyon sektöründe uluslararası stratejik yapılandırma, teknoloji ve yeni iş modelleri geliştirme ve pazarlama, markalaşma ve sürdürülebilirlik konusunda yaptığı çalışmaları ile tanınmıştır. Indigofriends hesabından haftalık blog yazıları ile ve uluslararası iş platformları, eğitim birimleri ile ortak çalışmalarla birikimlerini paylaşmaya devam ediyor. Ağustos 2020 de kurulan Permatürk Vakfı’nın mütevelli kurucu üyelerinden olan Ebru, Vakfın iletişim takım liderliğini yapmakta ve döngüsel iş modelleri konusunda permakültür ve farklı sektörlerin ortak noktalarına odaklanmaktadır.
Farmasötik Teknoloji, İstanbul Üniversitesi
İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirmiştir. Aynı fakültede Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı’nda başlayan akademik hayatına yine aynı anabilim dalında devam etmiştir. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi sırasında London School of Pharmacy ve Leiden İlaç Araştırmaları Akademik Merkezi’nde çalışmalarda bulunmuştur. Halen İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde çalışmalarına devam etmektedir. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler vermektedir. Farmasötik Teknoloji, Deriden Geçişin Değerlendirilmesinde Kullanılan Biyofiziksel Yöntemler, Mikroemülsiyonlar ve Formülasyonları ve İlaç Taşıyıcı Sistemler ve İlaçların Hedeflendirilmesi gibi başlıca dersleri dönemlik olarak açmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ve İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde Etik Kurul üyesi de olan Erdal, derinin yapısı ve deriye uygulanan farmasötik ve kozmetik preparatlar ile farmasötik ve kozmetik nano-taşıyıcıların formülasyonu ve etkinliklerinin araştırılması üzerine çalışmaktadır. Ulusal ve uluslararası dergilerde birçok makalesi yayınlanan Erdal’ın, bir tescilli patent kaydı ve İKMİB tarafından düzenlenen 6. Ar-Ge Proje Pazarı kapsamında, İlaç ve Eczacılık Ürünleri kategorisinde birincilik ödülü bulunmaktadır.
Kozaş Kozmetik, CEO
Semmelweis Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, İtalya’da yaklaşık bir yıl Avrupa Kozmetik Yönetmeliği ve Üretici/İthalatçı firmalara GMP (İyi Üretim Uygulamaları) üzerine bir danışmanlık firmasında görev almıştır. İtalya’da bulunduğu süre içerisinde, profesyonel kozmetik ürünleri üreten global bir firmada Ar-ge ve ihracat bölümlerinde çalışmıştır. Yeditepe Üniversitesi Kozmetoloji bölümünde yüksek lisansını tamamlamış, aynı üniversitede Toksikoloji bölümünde doktora programına devam etmektedir. Avrupa Kozmetik Yönetmeliği, Avrupa’ya kozmetik ihracatı, kozmetik ürünlerde güvenlik değerlendirmesi ana başlıkları olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında birçok eğitim, kongre ve seminere katıldı. Brüksel Vrije Üniversitesinde kozmetik ürünlerde güvenlik değerlendirmesi ve dermokozmetik üzerine yoğunlaştırılmış eğitimlere katıldı. Fransa Versailles’de bulunan Grup ISIPCA’da Fransız Parfum Sanatı, kokular üzerine yoğunlaştırılmış eğitimlerine katıldı. Şu an Türkiye’de CEO’su olduğu Kozaş kozmetik A.Ş’de 3.kuşak olarak çalışmaktadır. Ayrıca Türkiye’ deki yerli ve yabancı, kozmetik üretici/ithalatçı birçok firmaya kozmetik ürünlerin bildirimi, ÜBD (Ürün bilgi Dosyası) hazırlanması, Avrupa’ya kozmetik ihracatları, Avrupa e-portalı CPNP bildirimleri ve Avrupa’da Responsible Person hizmetleri olmak üzere danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
Aromaterapi, Platform Essencia
Platform Essencia’nın kurucusu olan Aslı Yazıcıoğlu, Terakki Lisesi ve İ.Ü. Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. İngiltere Brighton Üniversitesi’nde pazarlama eğitimi aldı, Koç Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını (MBA) tamamladı. İş hayatına ilaç sektöründe onkoloji alanında sorumlu ürün müdürü olarak başlayarak yeni nesil onkoloji ürünlerinin Türkiye’ye getirilmesi çalışmalarında bulundu. Eczane eczacılığı yaptığı süre içinde, aromaterapi ve uçucu yağlar üzerindeki araştırmalarını derinleştirdi. Deneyim ve gözlemlerinin etkisiyle, kanıta dayalı diğer tedavi seçenekleriyle daha yakın çalışmaya ve zararlı yan etkiler olmadan daha yumuşak bir sağlık bakımı yaklaşımı sunmaya karar verdi. Aromaterapi alanında önemli uluslararası otoritelerden eğitimler aldı. 2016 yılında, Türkiye’de hastane çatısı altında yapılan ilk “Klinik Aromaterapi Uygulamaları”nı başlatan Yazıcıoğlu, Liv Hospital Ulus Hastanesi’nde “Klinik Aromaterapi Uzmanı” olarak çalıştı. Klinik Aromaterapi alanında en önemli uluslararası organizasyon olan Botanica’nın da Türkiye elçisi olan Aslı Yazıcıoğlu, eğitim çalışmalarının yanı sıra global ve sektöre yön veren konferanslarda da Türkiye’yi temsilen konuşmalar yapmaya, bilimsel kadrolarında etkin görevler üstlendiği uluslararası organizasyonlara içerik danışmanlığı vermeye devam ediyor.

Eğitim Yeri ve Tarihleri

Platform Essencia Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası Eğitimi,  GoToMeeting üzerinden yapılacak canlı online derslere ek daha önceden kaydedilmiş video ve detaylı metin içeriklerinden oluşmaktadır.

 • 06 ve 07 Mart, 2021

Eğitim Ücretine Neler Dahil?

 • Online canlı dersler
 • Online video içerikleri
 • Basılı eğitim notları ve referans dosyası (Elden teslim edilemeyen eğitim notları, karşı ödemeli kargo ile gönderilecektir)
 • Canlı soru & cevap oturumları
 • Eğitim sonrası ders videolarına 2 hafta erişim
 • Katılım Belgesi (PDF)

Ücret ve Ödemeler

Eğitim Kayıt Ücreti: 1,250 TL + KDV

Kredi kartlarına vade farksız 3 taksit yapılmaktadır.

Banka Bilgileri

YAPI KREDİ BANKASI,
TR14 0006 7010 0000 0091 1829 50

Hesap Sahibi:
ADS Kozmetik Üretim, Araştırma, Eğitim ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti

Eğitim Kayıt Formu

Karışım hazırlama kiti ister misiniz?

Platform Essencia'nın güncel eğitimleri

Uzman Eğitim

Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası Eğitimi

Doğal Kozmetik alanında ürün ve marka çıkarmak isteyen veya hâlihazırda formülasyonları olan ve markasını geliştirmek isteyen girişimciler için düzenlediğimiz bu eğitim, alanda baştan sona tüm süreçleri ve dikkat edilmesi gereken konuları öğreterek gereksiz zaman ve bütçe kayıplarını minimize etmeyi hedefliyor.

Eğitimi İnceleyin →
Kendine İyi Gelme Bilimi Eğitimleri
Kendine İyi Gelme Bilimi Eğitimleri

Kendine İyi Gelme Bilimi Eğitimleri

“Klinik Aromaterapi ve İyi Yaşam” mottomuz ile yeni bir eğitim serisine başlıyoruz! Sağlıklı ve iyi olma hali beden, zihin ve bilinç boyutlarında bağlantılı ve çok katmanlı olduğundan; “Kendine İyi Gelme Bilimi” adını verdiğimiz bu eğitim serimiz de multidisipliner yaklaşımla birden fazla modül içeriyor. Dilerseniz tüm modüllere katılabilir, dilerseniz en çok ihtiyaç duyduğunuza inandığınız modülleri seçebilirsiniz.

Eğitimi İnceleyin →
İleri Eğitim

Klinik Aromaterapi Eğitimi 2021/1

Platform Essencia’nın İstinye Üniversitesi işbirliği ile ve sadece sağlık profesyonellerine yönelik olarak düzenleyeceği ileri düzey eğitimi “Klinik Aromaterapi” 2021 yılında sizlerle buluşacak. Eğitim programı ve içeriğine dair çalışmalarımız devam etmekte olup en kısa sürede sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Eğitimi İnceleyin →