PROFESYONELLERE YÖNELİK EĞİTİM

Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası

Doğal ve Organik Kozmetik alanında gelişmek ve ürün çıkarmak isteyen girişimcilere süreç ve ipuçlarının aktarıldığı, bir girişim yaratmak için gerekli olan tüm bilgi ve donanımın sunulduğu rehber niteliğinde bir yol haritası eğitimidir.

Yaşadığımız dönemde doğal yaşama ve doğala dönüş ihtiyacı hızla artıyor. Bireylerin ve kurumların bilinçlenmesi, iyi yaşam kültürüne katkı sağlama isteği yepyeni dinamikleri beraberinde getiriyor. Kişisel bakım ve kozmetik ürün tüketicileri, sentetik ve katkı maddeli ürünlerden hızla uzaklaşarak doğal ve organik kozmetiklere yöneliyor.

Yükselen bilinç ve artan talep doğal kozmetik sektörünün hem global ölçekte hem de ülkemizde kısa sürede hızla büyümesini sağladı. Bu ihtiyaçlar ve trendler kendi ürünlerini üretmek ve markalarını yaratmak isteyen girişimcilere de farklı fırsatlar sundu ve sunmaya devam ediyor. “Yeni ve farklı bir şeyler” yaratma tutkusu, bir girişim yaratmak için gerekli olan doğru bilgi ve deneyimler ile birleştirilmediğinde zaman ve bütçe kayıplarına, projelerin sonlandırılmasına neden olabiliyor. Yeni iş girişimleri ile ilgili birçok istatistiki veri de bu gerçeği gözler önüne seriyor.

Pilot çalışmalar ile geliştirilen harika formülasyonların bile; doğru Ar-Ge çalışmaları ve testler, uyulması gereken mevzuatlar, dışarıdan alınması gereken hizmetler gibi konular bilinmediğinde ticarileşemediği, son tüketicilerle buluşamayarak rafa kaldırıldığı sıkça görülüyor.

Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası Eğitimi, uçucu yağlar, sabit yağlar, hidrosoller, doğal hammaddeler ile çalışmayı ve üretmeyi sevenleri düşünerek önemli bir ihtiyaca yanıt veriyor.

Doğal ve Organik Kozmetik alanında ürün çıkarmak isteyen girişimciler için tüm süreçlerin ve önemli ipuçlarının işlendiği, zaman ve bütçe kayıplarının minimize edilmesine yönelik bir yol haritası sağlanması hedefleniyor. 4 bölümden oluşan kapsamlı ve incelikle tasarlanmış eğitimde proje yönetim süreçlerinden yeni dünyadaki pazarlama trendlerine, doğal ve organik kozmetik kavramlarından formülasyon geliştirme yöntemlerine; formülasyonlardaki güvenlik risklerinden yasal mevzuatlara kadar girişimcilere ihtiyaç duyabilecekleri tüm referans bilgiler sunuluyor.

Eğitim Bilgileri

Tarih:

2022’ye ertelendi!

Saat:

09:00 – 17:30

Ücret:

Yakında belirlenecek!

Eğitim İçeriği

Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası Eğitimi aşağıdaki konuları kapsayacak şekilde 4 bölüm olarak düzenlenmiştir.

1. Bölüm:
Markalaşma ve İş Yönetimi

 • Markalaşma sürecinde ipuçları
 • Markanın gelecek hedefleri ve beklentileri
 • Samimi pazarlama & satış stratejileri
 • İş planı oluşturmak ve proje yönetimi

2. Bölüm:
Doğal ve Organik Kozmetik Kavramı & Formülasyon

 • Kozmetik bilimi, doğal ve organik kozmetik bileşen ve ürünlerin özellikleri
 • Kozmetik formülasyon geliştirme süreçleri
 • Kozmetik ürünlerin formülasyonunda standardizasyon ve stabilite
 • Kozmetik ürünlerde ayrıştırıcı etkinlik testleri

3. Bölüm:
Doğal Kozmetiklerde Koku Etkisi & Uçucu Yağlar

 • Uçucu Yağlar ve diğer aromatik ekstreler
 • Doğal kozmetik ürünlerde koku etkisi: Güzel koku ve iyileştirici etkinin birlikte değerlendirilmesi
 • Cilt üzerinden uygulamalarda kullanılan uçucu yağların neden olabileceği risklere karşı temel güvenlik prensipleri

4. Bölüm:
Başvuru, ÜTS ve Sertifikasyon Süreçleri

 • En uygun üretim formatının kararı
 • Firma ve ürün kaydı yaptırabilmek için gerekli mevzuat ve yönetmelikler
 • Kozmetik ürün güvenlik dosyası hazırlanması, ruhsatlandırma, etiket hazırlama süreçlerinin yönetimi
 • Laboratuvar analiz süreçleri
 • Sertifikasyon (Organik, Doğal, Vegan, Gluten-free, Cruelty-free) türleri ve süreçleri
 • Global Kozmetik mevzuatına uyum

Eğitmenler & Konuşmacılar

Uzman Eğitimleri, Platform Essencia kurucusu Ecz. Aslı Yazıcıoğlu ile birlikte, eğitim ana başlıklarında uzman akademisyenler, araştırmacılar ve sağlık profesyonelleri tarafından yürütülmektedir.
IndigoFriends, Londra ve Istanbul
Lise eğitimini Robert Koleji’nde tamamlayan Ebru Debbağ, İstanbul Teknik Üniversitesi, Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı. 27 yıllık Orta Anadolu firmasındaki üst düzey yöneticiliği süresinde şirketin satış ve pazarlama faaliyetlerinin tüm kıtalarda yapılanmasını gerçekleştirdi. Dream-Denim-Design projesi ile Türk denim konfeksiyon üreticilerinin dünya markaları ile buluşmasına liderlik eden Debbağ, denim kumaş dünyasında ilk sektöre yönelik eğitim platformu olan Denimservice yapısını kurdu. 2016 yılında Kaliforniya’da Singularity University’de katıldığı Geleceğin Yöneticisi Programı sonrasında katma değer üretmeyi hedefleyen, uluslararası boyutta teknoloji ile uyumlu, disiplinler arası iş birliği gözeten, sürdürülebilir marka yapılandırması danışmanlığı yapmak üzere Indigofriends şirketini kurdu. 30 yıldır denim kumaş ve konfeksiyon sektöründe uluslararası stratejik yapılandırma, teknoloji ve yeni iş modelleri geliştirme ve pazarlama, markalaşma ve sürdürülebilirlik konusunda yaptığı çalışmaları ile tanındı. Indigofriends hesabından haftalık blog yazıları ile ve uluslararası iş platformları, eğitim birimleri ile ortak çalışmalarla birikimlerini paylaşmaya devam ediyor. Ağustos 2020 de kurulan Permatürk Vakfı’nın mütevelli kurucu üyelerinden olan Ebru, Vakfın iletişim takım liderliğini yapmakta ve döngüsel iş modelleri konusunda permakültür ve farklı sektörlerin ortak noktalarına odaklanıyor.
Farmasötik Teknoloji, İstanbul Üniversitesi
İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Aynı fakültede Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı’nda başlayan akademik hayatına yine aynı anabilim dalında devam etti. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi sırasında London School of Pharmacy ve Leiden İlaç Araştırmaları Akademik Merkezi’nde çalışmalarda bulundu. Halen İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde çalışmalarına devam ediyor. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler veriyor. Farmasötik Teknoloji, Deriden Geçişin Değerlendirilmesinde Kullanılan Biyofiziksel Yöntemler, Mikroemülsiyonlar ve Formülasyonları ve İlaç Taşıyıcı Sistemler ve İlaçların Hedeflendirilmesi gibi başlıca dersleri dönemlik olarak açmaya devam ediyor. İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ve İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde Etik Kurul üyesi de olan Erdal, derinin yapısı ve deriye uygulanan farmasötik ve kozmetik preparatlar ile farmasötik ve kozmetik nano-taşıyıcıların formülasyonu ve etkinliklerinin araştırılması üzerine çalışıyor. Ulusal ve uluslararası dergilerde birçok makalesi yayınlanan Erdal’ın, bir tescilli patent kaydı ve İKMİB tarafından düzenlenen 6. Ar-Ge Proje Pazarı kapsamında, İlaç ve Eczacılık Ürünleri kategorisinde birincilik ödülü bulunuyor.
Kozaş Kozmetik, CEO
Semmelweis Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan Şahin, İtalya’da yaklaşık bir yıl Avrupa Kozmetik Yönetmeliği ve Üretici/İthalatçı firmalara GMP (İyi Üretim Uygulamaları) üzerine bir danışmanlık firmasında görev aldı. İtalya’da bulunduğu süre içerisinde, profesyonel kozmetik ürünleri üreten global bir firmada Ar-ge ve ihracat bölümlerinde çalıştı. Yeditepe Üniversitesi Kozmetoloji bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Şahin, aynı üniversitede Toksikoloji bölümünde doktora programına devam ediyor. Avrupa Kozmetik Yönetmeliği, Avrupa’ya kozmetik ihracatı, kozmetik ürünlerde güvenlik değerlendirmesi ana başlıkları olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında birçok eğitim, kongre ve seminere katıldı. Brüksel Vrije Üniversitesinde kozmetik ürünlerde güvenlik değerlendirmesi ve dermokozmetik üzerine yoğunlaştırılmış eğitimler aldı. Fransa Versailles’de bulunan Grup ISIPCA’da Fransız Parfüm Sanatı, kokular üzerine yoğunlaştırılmış eğitimlerine katıldı. Şu an Türkiye’de CEO’su olduğu Kozaş kozmetik A.Ş’de 3.kuşak olarak çalışmaktadır. Ayrıca Türkiye’ deki yerli ve yabancı, kozmetik üretici/ithalatçı birçok firmaya kozmetik ürünlerin bildirimi, ÜBD (Ürün bilgi Dosyası) hazırlanması, Avrupa’ya kozmetik ihracatları, Avrupa e-portalı CPNP bildirimleri ve Avrupa’da Responsible Person hizmetleri olmak üzere danışmanlık hizmeti sunuyor.
Aromaterapi, Platform Essencia
Platform Essencia’nın kurucusu olan Aslı Yazıcıoğlu, Terakki Lisesi ve İ.Ü. Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. İngiltere Brighton Üniversitesi’nde pazarlama eğitimi aldı, Koç Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını (MBA) tamamladı. İş hayatına ilaç sektöründe onkoloji alanında sorumlu ürün müdürü olarak başlayarak yeni nesil onkoloji ürünlerinin Türkiye’ye getirilmesi çalışmalarında bulundu. Eczane eczacılığı yaptığı süre içinde, aromaterapi ve uçucu yağlar üzerindeki araştırmalarını derinleştirdi. Deneyim ve gözlemlerinin etkisiyle, kanıta dayalı diğer tedavi seçenekleriyle daha yakın çalışmaya ve zararlı yan etkiler olmadan daha yumuşak bir sağlık bakımı yaklaşımı sunmaya karar verdi. Aromaterapi alanında önemli uluslararası otoritelerden eğitimler aldı. 2016 yılında, Türkiye’de hastane çatısı altında yapılan ilk “Klinik Aromaterapi Uygulamaları”nı başlatan Yazıcıoğlu, Liv Hospital Ulus Hastanesi’nde “Klinik Aromaterapi Uzmanı” olarak çalıştı. Klinik Aromaterapi alanında en önemli uluslararası organizasyon olan Botanica’nın da Türkiye elçisi olan Aslı Yazıcıoğlu, eğitim çalışmalarının yanı sıra global ve sektöre yön veren konferanslarda da Türkiye’yi temsilen konuşmalar yapmaya, bilimsel kadrolarında etkin görevler üstlendiği uluslararası organizasyonlara içerik danışmanlığı vermeye devam ediyor.

Eğitim Yeri ve Tarihleri

Platform Essencia Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası Eğitimi,  GoToMeeting üzerinden yapılacak canlı online derslere ek daha önceden kaydedilmiş video ve detaylı metin içeriklerinden oluşmaktadır.

 • 2022’ye ertelendi!

Eğitim Ücretine Neler Dahil?

 • Online canlı dersler
 • Online video içerikleri
 • Basılı eğitim notları ve referans dosyası (Elden teslim edilemeyen eğitim notları, karşı ödemeli kargo ile gönderilecektir)
 • Canlı soru & cevap oturumları
 • Eğitim sonrası ders videolarına 2 hafta erişim
 • Katılım Belgesi (PDF)

Ücret ve Ödemeler

Eğitim Kayıt Ücreti: Yakında Belirlenecek

Kredi kartlarına vade farksız 3 taksit yapılmaktadır.

Banka Bilgileri

YAPI KREDİ BANKASI,
TR14 0006 7010 0000 0091 1829 50

Hesap Sahibi:
ADS Kozmetik Üretim, Araştırma, Eğitim ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti

Eğitim Kayıt Formu

Platform Essencia'nın güncel eğitimleri

Uzman Eğitim

Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası Eğitimi

Doğal Kozmetik alanında ürün ve marka çıkarmak isteyen veya hâlihazırda formülasyonları olan ve markasını geliştirmek isteyen girişimciler için düzenlediğimiz bu eğitim, alanda baştan sona tüm süreçleri ve dikkat edilmesi gereken konuları öğreterek gereksiz zaman ve bütçe kayıplarını minimize etmeyi hedefliyor.

Eğitimi İnceleyin →