Eğitimler Hakkında

Platform Essencia eğitimleri ‘İyi Yaşam’ kültürüne ve ‘herkesin iyiliğine’ katkı amacıyla tasarlanıyor. Eğitimlerimiz bilimsel, güncel ve uygulamalı içerikleri kompakt biçimde bir araya getiriyor. Hayatınıza kolaylıkla entegre edebileceğiniz etkili araçlar sunuyor. Bu renkli dünyanın kapısını aralamanız, dönüşüm yolculuğunuzu besleyip zenginleştiriyor.

Fav Icon Black

Aromaterapi ile ilgili kurs veya eğitimler sadece formülasyonlar etrafında yapılandığında ve bilgilerin derinleşmesi için karma yöntemler kullanılmadığında aromaterapinin özü olan “bilim ve sanat” bağlantısı kurulamıyor ve bütünsel bakış açısı oluşturulamıyor. 

 

Platform Essencia ilk kez 2017 yılında gerçekleştirdiği “Temel Aromaterapi” eğitimi ile Türkiye’de ilk interdisipliner ve uzun süreli aromaterapi eğitimlerini başlattı. 

 

 

Platform Essencia eğitim programları, Eczacı ve Aromatolog Aslı Yazıcıoğlu tarafından, aldığı uluslararası eğitimler, uzun yıllardır alanda yürüttüğü çalışmalar ve katıldığı uluslararası konferans ve araştırma projelerinin çıktılarıyla harmanlanmış, bilimsel ile gelenekseli sentezleyen, sektörün gelişimine hizmet edecek ve bu alandaki profesyonel ve kişisel ihtiyaçlara sağlam bir zemin üzerinde yanıt verecek şekilde oluşturuldu.

 

Platform Essencia  yürüttüğü  çalışmalar sonucunda, bilimsel aromaterapi alanında dünyanın en prestijli uluslararası eğitim akreditasyon kurumlarından olan International Alliance of Aromatherapists (AIA) – Uluslararası Aromaterapistler Birliğinin onayladığı ve yetkilendirdiği 8 kurumdan bir tanesi  oldu.

 

 

Platform Essencia topluluğu alanında uzmanlaşmış, yürüttükleri çalışmalar ve araştırmalar ile alanlarına bilimsel katkı sağlayan araştırmacı ve sağlık uzmanlarından oluşmaktadır.

 

 

Güncel ve bilimsel altyapısı ile bütünsel sağlık çerçevesinde aromaterapi disiplinini hayatımıza katma; önce kendimize, sonra çevremize iyi gelme becerisini geliştirme amacını güderek taze bir bakış açısıyla eğitimlerimizi hem uzun soluklu – AIA akreditasyonlu – hem de modüler olarak planlamakta, kurucumuz değerli Aslı Yazıcıoğlu’nun “İyi Yaşam” felsefesini onurlandıracak farklı eğitimleri de Platform Essencia’nın porföyüne sevgiyle katmaktayız. 

Eğitimler sınıf ortamında mı yoksa online olarak mı gerçekleşiyor?

Platform Essencia eğitimleri canlı sınıf dersleri ve canlı online dersler ve ayrıca kapalı online eğitim sistemi Platform Essencia Network” (PEN) üzerinden atanan programlar ile yapılıyor. Katılımcılara sağlanan bu erişim ile sınıf derslerini tamamlayıcı olarak videolar, bilimsel ve sektörel kaynaklar, terimler sözlüğü gibi farklı öğrenma araçları sunularak bütünsel bir öğrenme deneyimi sağlanıyor.

Katılımcılar eğitim süreci sona erdikten sonra online eğitim ve paylaşım sistemi PEN’e bağlanarak güncellenen içeriklere, proje bazlı grup çalışmalara ve forumlara ulaşabiliyor.

Platform Essencia kimlere yöneliktir?

Uçucu Yağlar Dünyasına İlgi Duyan Herkes

  • Yaşamın her alanında uçucu yağların ve aromaterapinin iyi hissettirici potansiyellerini merak ederek bu renkli dünyaya doğru bir başlangıç yapmak isteyenler

 

  • Başlangıç seviyesinde veya temel seviyede eğitimler almak isteyenler

Profesyoneller

  • Uçucu yağların kullanıldığı  “Klinik Aromaterapi” alanını – uluslararası aromaterapi kurumlarının müfredatları ve kazanımlarıyla uyumlu bir şekilde – öğrenerek, kendi mesleki hizmetilerini geliştirmek ve zenginleştirmek isteyen herkes

 

  • Uçucu yağlar ve diğer doğal aromatik ekstreler ile ilgili çalışan araştırmacılar

 

  • Uçucu yağlar, bitkisel sabit yağlar ve diğer doğal bileşenler dünyasını yakından ve alanın uzmanlarından öğrenerek ürün, formülasyon, hizmet, marka geliştirmek isteyen girişimciler