Eğitimler Hakkında

Aromaterapi ile ilgili kurs veya eğitimler sadece formülasyonlar etrafında yapılandığında, dersler zamana yayılarak yapılmadığında ve bilgilerin derinleşmesi için karma yöntemler kullanılmadığında aromaterapinin özü olan “bilim ve sanat” bağlantısı kurulamamakta ve bütünsel bakış açısı oluşturulamamaktadır.

Fav Icon Black

Platform Essencia (Eski adıyla Klinik Aromaterapi), ilk defa 2017 yılında gerçekleştirdiği “Temel Aromaterapi” eğitimi ile Türkiye’de ilk interdisipliner ve uzun süreli aromaterapi eğitimlerini başlatmıştır.

Platform Essencia eğitim programları Eczacı, Aromatolog Aslı Yazıcıoğlu tarafından, uzun yıllardır bu alanda yürüttüğü klinik ve medikal çalışmalar, aldığı uluslararası eğitimler, katıldığı uluslararası konferans ve araştırma projelerinden harmanlanmış, bilimsel ile gelenekseli sentezleyen, sektörün gelişimine hizmet edecek, bu alandaki profesyonel ve kişisel ihtiyaçlara sağlam bir zemin üzerinde yanıt verecek şekilde oluşturulmuştur.

Platform eğitmenleri, verilecek eğitim alanında uzmanlaşmış, alanın gelişimine yürüttükleri uluslararası çalışmalar ve araştırmalar ile bilimsel katkı sağlayan araştırmacı ve sağlık uzmanlarından oluşmaktadır.

Eğitimler sınıf ortamında mı yoksa online olarak mı gerçekleşiyor?

Platform Essencia eğitimleri sınıf dersleri ve webinarlar şeklinde yapılmakta olup, ayrıca özel online eğitim altyapımız “Platform Essencia Network” (PEN) üzerinden şifre ile gireceğiniz kişisel hesaplarınızdan dersleri destekleyici çeşitli içeriklere (konu özetleri, ek kaynaklar, terimler sözlüğü, videolar, çalışma soruları vb.) erişmek mümkün olacaktır. Katılımcılar eğitim süreci sona erdikten sonra da online eğitim ve paylaşım altyapımız PEN’e bağlanarak güncellenen içeriklere, proje bazlı grup çalışmalarına ve forumlara ulaşabilecektir.

Platform Essencia kimlere yöneliktir?

Profesyoneller

Sağlık uzmanları (hekimler, eczacılar, psikologlar,diyetisyenler, fizyoterapistler, hemşireler, hasta bakıcılar vb.), kimya/biyoloji alanlarında temel bilim veya mühendislik mezunları, alanın okullarında eğitim gören öğrenciler, bu alandaki üreticiler, alana yatırımı yapmak isteyen girişimciler.

Aromaterapiye ilgi duyanlar

Yaşamın her alanında aromaterapinin iyileştirici ve tamamlayıcı gücüne inanan, bu alanda bilinçlenmek isteyenler.

Aromaterapiyi bilimsel olarak keşfetmek, tıbbi ve aromatik bitkileri, onlardan elde edilen uçucu yağları, hidrosol ve sabit yağları daha etkin kullanmak, uygulamak ve aromaterapinin etkili, güvenli ve sürdürülebilir kullanımını teşvik etmek için siz de Platform Essencia eğitimlerine katılabilirsiniz.

Hangi eğitimi seçmeliyim?

Platform Essencia, çalışmalarını, aromaterapi disiplinin ve bütünleyici alanlarının ülkemizde ve dünyada en doğru şekilde işlenmesine ve gelişmesine katkı sağlamak üzere çalışmalarını yürütmektedir. Aromaterapi alanındaki geleneksel ve uygulamaya yönelik bilgiler ile bilimsel gelişmelerden süzülen verilerin sentezlenmesiyle oluşturulan aromaterapi eğitimleri ile katılımcılar aromaterapi alanında bilimsel ve güncel bir zemin üzerinde temel, profesyonel ve ileri / klinik seviye eğitimleri alırlar.

Temel Aromaterapi Eğitimi

Aromaterapiye ilgi duyan herkesin katılabileceği temel seviye eğitimdir. Aromaterapi konusunda geniş bir içeriği kapsar.

Sertifikalı Eğitim

Temel Aromaterapi Eğitimi 2020/2

Aromaterapi alanında dünyadaki en prestijli kurumlardan biri olan Amerika merkezli Alliance of International Aromatherapists (AIA) tarafından onaylı akredite bir eğitimdir. Toplamda 100 saatlik bu eğitim aromaterapi tüm temel bilgileri kapsar.

Eğitimi İnceleyin →

Profesyonel Aromaterapi ve Doğal Kozmetik Eğitimi

Temel aromaterapi eğitimi sonrası alanda derinleşmek ve özellikle doğal kozmetik alanında uzmanlaşmak isteyen girişimcilere ve üreticilere yönelik olarak düzenlenen profesyonel seviye eğitimdir.

İleri Düzey Eğitim

Profesyonel Aromaterapi Eğitimi 2020/1

Temel eğitim sonrası aromaterapi alanında derinleşmek ve doğal kozmetik alanında uzmanlaşmak isteyenlere yönelik olan bu yeni eğitim “Profesyonel Aromaterapi” Eylül ayında sizlerle buluşacak. Eğitim programı ve içeriğine dair bilgileri en kısa sürede sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Eğitimi İnceleyin →

Klinik Aromaterapi Eğitimi

Temel aromaterapi eğitimi sonrası klinik aromaterapi alanında uzmanlaşmak isteyen sağlık profesyonellerine yönelik olarak düzenlenen ileri seviye eğitimdir.

İleri Düzey Eğitim

Klinik Aromaterapi Eğitimi 2021/1

Platform Essencia’nın İstinye Üniversitesi işbirliği ile ve sadece sağlık profesyonellerine yönelik olarak düzenleyeceği ileri düzey eğitimi “Klinik Aromaterapi” 2021 yılında sizlerle buluşacak. Eğitim programı ve içeriğine dair çalışmalarımız devam etmekte olup en kısa sürede sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Eğitimi İnceleyin →