Eğitimler Hakkında

Platform Essencia eğitimleri ‘İyi Yaşam’ kültürüne ve ‘herkesin iyiliğine’ katkı amacıyla tasarlanıyor. Eğitimlerimiz sizi ve hayatınızı iyileştirecek bilimsel, güncel ve uygulamalı içerikleri kompakt biçimde bir araya getiriyor. Hayatınıza kolaylıkla entegre edebileceğiniz etkili araçlar sunuyor. Bu renkli dünyanın kapısını aralamanız, dönüşüm yolculuğunuzu besleyip zenginleştiriyor.

Fav Icon Black
Aromaterapi ile ilgili kurs veya eğitimler sadece formülasyonlar etrafında yapılandığında, dersler zamana yayılarak yapılmadığında ve bilgilerin derinleşmesi için karma yöntemler kullanılmadığında aromaterapinin özü olan “bilim ve sanat” bağlantısı kurulamıyor ve bütünsel bakış açısı oluşturulamıyor.

Platform Essencia (Eski adıyla Klinik Aromaterapi), ilk kez 2017 yılında gerçekleştirdiği “Temel Aromaterapi” eğitimi ile Türkiye’de ilk interdisipliner ve uzun süreli aromaterapi eğitimlerini başlattı.

Platform Essencia Aromaterapi Eğitim programları, Eczacı ve Aromatolog Aslı Yazıcıoğlu tarafından, uzun yıllar bu alanda yürüttüğü klinik ve medikal çalışmalar, aldığı uluslararası eğitimler, hem konuşmacı olarak hem de çeşitli komitelerinde bulunduğu konferans ve araştırma projelerinden harmanladığı bilimsel ile gelenekseli sentezleyen bilgi ve deneyimler ile oluşturuldu.

Eğitimlerimizde Platform Essencia Eğitmenleri ve Topluluğu yer almaktadırlar. Akademisyen, araştırmacı, sağlık uzmanları ve alanında uzman söz sahibi kişilerden oluşan bu multidisipliner eğitmenler ise, yürüttükleri ulusal ve uluslararası çalışmalar, araştırmalar ile bu eğitimlere kendi uzmanlıkları olan alanlarda önemli katkılar sağlıyor.

Eğitimlerimizin kapsamlı ve güncel içeriği; alanın gelişimine hizmet edecek, profesyonel ve kişisel ihtiyaçlara sağlam bir zemin üzerinde yanıt verecek şekilde sunuluyor.

Eğitimler sınıf ortamında mı yoksa online olarak mı gerçekleşiyor?

Platform Essencia eğitimleri canlı sınıf dersleri ve canlı online dersler ve ayrıca kapalı online eğitim sistemi Platform Essencia Network” (PEN) üzerinden atanan programlar ile yapılıyor. Katılımcılara sağlanan bu erişim ile sınıf derslerini tamamlayıcı olarak videolar, bilimsel ve sektörel kaynaklar, terimler sözlüğü gibi farklı öğrenma araçları sunularak bütünsel bir öğrenme deneyimi sağlanıyor.

Katılımcılar eğitim süreci sona erdikten sonra online eğitim ve paylaşım sistemi PEN’e bağlanarak güncellenen içeriklere, proje bazlı grup çalışmalara ve forumlara ulaşabiliyor.

Platform Essencia kimlere yöneliktir?

Uçucu Yağlar Dünyasına İlgi Duyan Herkes

  • Yaşamın her alanında uçucu yağların ve aromaterapinin  iyileştirici, iyi hissettirici potansiyellerini merak ederek bu renkli dünyaya doğru bir başlangıç yapmak isteyenler

 

  • Başlangıç seviyesinde veya temel seviyede eğitimler almak isteyenler

Profesyoneller

  • Uçucu yağların kullanıldığı  “Klinik Aromaterapi” alanını – uluslararası aromaterapi kurumlarının müfredatları ve kazanımlarıyla uyumlu bir şekilde – öğrenerek, kendi mesleki hizmetilerini geliştirmek ve zenginleştirmek isteyen sağlık çalışanları, klinisyenler

 

  • Uçucu yağlar ve diğer doğal aromatik ekstreler ile ilgili çalışan araştırmacılar

 

  • Uçucu yağlar, bitkisel sabit yağlar ve diğer doğal bileşenler dünyasını yakından ve alanın uzmanlarından öğrenerek ürün, formülasyon, hizmet, marka geliştirmek isteyen girişimciler

Hangi eğitimi seçmeliyim?

Platform Essencia, alanda yeni başlayanlardan ileri seviyede eğitimlar almak isteyen kişilere kadar farklı seviyelerde modüler seçenekler sunmaktadır.
Hangi eğitimin sizin için uygun olduğuna karar veremiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz !

Kendine İyi Gelme Bilimi Eğitimleri

Günlük hayatınızda uygulayabileceğiniz, farkındalığınızı arttıracak, sağlıklı ve iyi olma haline bütünsel bir bakış açısı kazandıracak herkes için eğitim serisi.

Uluslararası Sertifikalı Aromaterapi Eğitimleri

Aromaterapiye ilgi duyan herkesin katılabileceği temel seviye eğitimdir. Aromaterapi konusunda geniş bir içeriği kapsar.

Klinik Aromaterapi Eğitimi

Temel aromaterapi eğitimi sonrası klinik aromaterapi alanında uzmanlaşmak isteyen sağlık profesyonellerine yönelik olarak düzenlenen eğitimdir.

Eğitimler hakkında daha fazla bilgi alın