Platform Essencia, aromaterapi alanındaki geleneksel ve uygulamaya yönelik bilgiler ile düzenli takibi yapılan alandaki klinik araştırmalar, yayınlar, konferanslar ve gelişmelerden süzülen bilimsel verilerin sentezlenmesiyle temel ve ileri eğitim programlarını oluşturur.

Platform Essencia eğitim programları Eczacı, Aromatolog Aslı Yazıcıoğlu tarafından, uzun yıllardır bu alanda yürüttüğü klinik ve medikal çalışmalar, aldığı uluslararası eğitimler, katıldığı uluslararası konferans ve araştırma projelerinden harmanlanmış, bilimsel ile gelenekseli sentezleyen, sektörün gelişimine hizmet edecek, bu alandaki profesyonel ve kişisel ihtiyaçlara sağlam bir zemin üzerinde yanıt verecek şekilde oluşturulmuştur.

Platform eğitmenleri, verilecek eğitim alanında uzmanlaşmış, uluslararası çalışmalar, araştırmalar yürüten, alanın gelişimine bilimsel katkı sağlayan araştırmacı ve sağlık uzmanlarından oluşmaktadır.

Klinik Aromaterapi eğitimlerini kimler alabilir?

Profesyoneller

Sağlık uzmanları (hekimler, eczacılar, psikologlar…), sağlık uygulayıcıları (hemşireler, hasta bakıcılar, fizyoterapistler…), temel bilim mezunları (kimya, biyoloji tabanlı alanlar), alanın okullarında eğitim gören öğrenciler, bu alandaki üreticiler, alana yatırımı yapmak isteyen girişimciler.

Aromaterapiye ilgi duyanlar

Yaşamın her alanında aromaterapinin iyileştirici, tamamlayıcı gücüne inanan, bu alanda bilinçlenmek isteyenler.

Eğitimler
ne fayda sağlar?

Platform Essencia’nın bütünleyici bir tedavi olan klinik aromaterapi eğitimleri ile katılımcılar aromaterapi alanında bilimsel ve güncel bir zemin üzerinde temel ve ileri eğitim alırlar. Bu sayede de önemli kazanımlar elde ederler.

  • Sağlık uzmanları; verdikleri hizmeti iyileştirmeye, yarattıkları faydayı artırmaya, zor vakalarda hastalara ulaşabilmeye, hastaya hem tedavi hem bakım anlamında daha fazla destek sağlamaya yönelik bilgi ve teknikler öğrenirler.
  • Eğitimler sağlıkta sorun oluşmadan belirtileri görmeyi kolaylaştırır, sorun oluştuktan sonra da aromaterapinin önleyici ve destekleyici gücü etkin şekilde kullanılabilir.
  • Alınan eğitim ile akut ve kronik durumlarda farklı stratejiler geliştirilebilir.
  • Psikolojik refah düzeyi artırılabilir.
  • Zihin ve beden arasındaki ilişkide hem sezgisel hem bilimsel farkındalığa sahip olunur.
  • Tıbbi ve aromatik bitki bilimindeki temel bilgilerden, kolay pratik çözümler ile yaşam kalitesini artıran bilgiler kullanılabilir, uygulama becerisi kazanılır.
  • Cilt iyileştirmeden kozmetik amaçlı ürün oluşturulmasına kadar aromaterapi etkin şekilde kullanılabilir.
  • Aromaterapi ile kişiye özel çözümler yaratılabilir.
Aromaterapiyi bilimsel olarak keşfetmek, tıbbi ve aromatik bitkileri, onlardan elde edilen uçucu yağları, hidrosol ve sabit yağları daha etkin kullanmak, uygulamak ve aromaterapinin etkili, güvenli ve sürdürülebilir kullanımını teşvik etmek için siz de Platform Essencia eğitimlerine katılabilirsiniz.