Güncel, Bilimsel ve Uygulamalı
Aromaterapi Eğitimleri

Uçucu yağlar ve aromaterapi dünyasına hoş geldiniz!

Platform Essencia’nın klinik aromaterapi, uçucu yağlar ve iyi yaşam odağında uluslararası akredite ve interdisipliner eğitimlerini keşfedin.

AIA International Accreditation

Platform Essencia, 2020 Nisan ayı itibariyle Amerika merkezli AIA (Alliance of International Aromatherapists) tarafından onaylı, dünya çapındaki 8 eğitim kurumundan biri oldu!

Trainings that make a difference

Bilimsel ile gelenekseli sentezleyerek, alandaki profesyonel ve kişisel ihtiyaçlara sağlam bir zeminde yanıt veren Platform Essencia eğitimlerini keşfedin.

Basic Aromatherapy Training
Temel Eğitim

Foundations of Aromatherapy 2021/1

Aromaterapi alanında dünyadaki en prestijli kurumlardan biri olan Amerika merkezli Alliance of International Aromatherapists (AIA) tarafından onaylı akredite bir eğitimdir. Toplamda 150 saatlik bu eğitim aromaterapi tüm temel bilgileri kapsar.

Review Training →
The Science of Wellbeing Trainings
The Science of Wellbeing Trainings

The Science of Wellbeing Trainings

It is precisely for these reasons that we are starting a new training series with our "Clinical Aromatherapy and Good Life" motto! Since health and well-being is connected and multi-layered in body, mind and consciousness dimensions; this training series, which we call “The Science of Well-being”, includes multiple modules with a multidisciplinary approach. If you wish, you can participate in all modules, or you can choose the modules you believe you need the most.

Review Training →

Featured articles on the platform

Platform Essencia eğitimcilerinin sizler için hazırladığı yazılar…

Şişenin içinde ne var: Kekik Uçucu Yağı ve Güvenli Kullanımları

Uçucu yağlar güzel kokulu bitkilerden, su ya da su buharı gibi doğal çözücüler ile veya (narenciye kabuklarında olduğu gibi) kabuklarının soğuk sıkılmasıyla elde edilirler. Yani doğal yöntemler ile elde edilen tamamen doğal ekstrelerdir. Uçucu yağlar sadece güzel kokulu yağlar olmayıp aynı zamanda insan sağlığında ve esenliğinde değerlendirilebilecek kanıtlanmış etkileriyle bilinirler.1

Read the article →

All platform articles

What Did They Say?

“A neat and detailed aromatherapy journey”
"I would like to thank my dear Aslı Yazıcıoğlu teacher for taking us to an aromatherapy journey that started with General Chemistry and ended with Bioenergy in a neat, detailed and pleasant working environment."

Arzu Yağcı Baş | Eczacı, Arı Eczanesi
“Aslı Yazıcıoğlu is the pioneer of Clinical Aromatherapy in Turkey"
“When they said you have a appointment with Pharmacist Aslı Yazıcıoğlu and the subject is 'aromatherapy', I got a little confused. I thought to myself, let's see what will come out of this. When Aslı started to talk about the scientific foundations of fragrances, I saw how important the issue was.

Opr. Dr. Adil Tanık | Liv Hospital Ulus Başhekimi
“I use the information I received from the trainings in my clinic”
Aslı Hanım çok değerli bilgilerini, klinik uygulamaları bizlerle paylaştı. Kemoterapide, dermatolojide, fizik tedavide, psikiyatride ve daha birçok alanda kullanımlarını teorik ve pratik olarak bizlere aktardı. Çok değerli hocalarımızın da katılımıyla bir ayda Temel Aromaterapi eğitimini tamamladım.

Op. Dr. Aykut Coşkun | Jinekolog, Feminart Üreme & Kadın Sağlığı Kliniği Kurucusu
“Aslı handles aromatherapy in an innovative way”
Aslı, sektörümüzde nadir bulunan bir cevherdir. Aromaterapinin beden ve zihin üzerindeki derin etkilerini anlayabilmek için gerekli olan bilimsel altyapısıyla birlikte, sahip olduğu bilgi birikimini hastalarına ve klinik deneyimlerini öğrencilerine incelikle aktarır.

Melani Kovac | Aromaterapist, Dropsmith Kurucusu
“Every week I attended the clinical aromatherapy training with enthusiasm”
“Katıldığım Klinik Aromaterapi eğitimi ile çok değerli bilgiler öğrenerek, bildiklerimi keyifle pekiştirerek, her haftasonu şevkle gittiğim bir eğitim tecrübesi yaşadım. Aslı Hanım ve diğer eğitmenler harikaydı. Onlarla çok iyi iletişim kurduk. Kurs süresince ve sonrasında bize her zaman destek oldular.”

Serra Göney | Misbahçe Kurucusu
Previous
Next

Eğitmenler & Topluluk