About Trainings

Aromaterapi ile ilgili kurs veya eğitimler sadece formülasyonlar etrafında yapılandığında, dersler zamana yayılarak yapılmadığında ve bilgilerin derinleşmesi için karma yöntemler kullanılmadığında aromaterapinin özü olan “bilim ve sanat” bağlantısı kurulamıyor ve bütünsel bakış açısı oluşturulamıyor.

Fav Icon Black

Platform Essencia (Eski adıyla Klinik Aromaterapi), ilk defa 2017 yılında gerçekleştirdiği “Temel Aromaterapi” eğitimi ile Türkiye’de ilk interdisipliner ve uzun süreli aromaterapi eğitimlerini başlattı.

 

Platform Essencia Aromaterapi Eğitim programları, Eczacı ve Aromatolog Aslı Yazıcıoğlu tarafından, uzun yıllardır bu alanda yürüttüğü klinik ve medikal çalışmalar, aldığı uluslararası eğitimler, hem konuşmacı olarak hem de çeşitli komitelerinde bulunduğu konferans ve araştırma projelerinden harmanladığı bilimsel ile gelenekseli sentezleyen bilgi ve deneyimler ile oluşturulmuştur.

 

Sözkonusu eğitimlerde ayrıca, Platform Essencia Eğitmenleri ve Topluluğu yer almaktadırlar. Akademisyen, araştırmacı, sağlık uzmanları ve alanında uzman söz sahibi kişilerden oluşan bu multidisipliner eğitmenler ise, yürüttükleri ulusal ve uluslararası çalışmalar, araştırmalar ile bu eğitimlere kendi uzmanlıkları olan alanlarda önemli katkılar sağlamaktadırlar.

Eğitimlerde sağlanan kapsamlı ve güncel içerik; alanın gelişimine hizmet edecek, profesyonel ve kişisel ihtiyaçlara sağlam bir zemin üzerinde yanıt verecek şekilde birleştirilmektedir.

Are the trainings taking place in the classroom or online?

Platform Essencia eğitimleri canlı sınıf dersleri ve canlı online dersler ve ayrıca kapalı online eğitim sistemi Platform Essencia Network” (PEN) üzerinden atanan programlar ile yapılmaktadır. Katılımcılara sağlanan bu erişim ile sınıf derslerini tamamlayıcı olarak videolar, bilimsel ve sektörel kaynaklar, terimler sözlüğü gibi farklı öğrenma araçları sunularak bütünsel bir öğrenme deneyimi sağlanmaktadır.

Katılımcılar eğitim süreci sona erdikten sonra online eğitim ve paylaşım sistemi PEN’e bağlanarak güncellenen içeriklere, proje bazlı grup çalışmalara ve forumlara ulaşabilmektedirler.

Who is Platform Essencia intended for?

Uçucu Yağlar Dünyasına İlgi Duyan Herkes

  • Yaşamın her alanında uçucu yağların ve aromaterapinin  iyileştirici, iyi hissettirici potansiyellerini merak ederek bu renkli dünyaya doğru bir başlangıç yapmak isteyenler

 

  • Başlangıç seviyesinde veya temel seviyede eğitimler almak isteyenler

Professionals

  • Uçucu yağların kullanıldığı  “Klinik Aromaterapi” alanını – uluslararası aromaterapi kurumlarının müfredatları ve kazanımlarıyla uyumlu bir şekilde – öğrenerek, kendi mesleki hizmetilerini geliştirmek ve zenginleştirmek isteyen sağlık çalışanları, klinisyenler

 

  • Uçucu yağlar ve diğer doğal aromatik ekstreler ile ilgili çalışan araştırmacılar

 

  • Uçucu yağlar, bitkisel sabit yağlar ve diğer doğal bileşenler dünyasını yakından ve alanın uzmanlarından öğrenerek ürün, formülasyon, hizmet, marka geliştirmek isteyen girişimciler

Which training should I choose?

Platform Essencia, alanda yeni başlayanlardan ileri seviyede eğitimlar almak isteyen kişilere kadar farklı seviyelerde modüler seçenekler sunmaktadır.
Hangi eğitimin sizin için uygun olduğuna karar veremiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz !

The Science of Wellbeing Trainings

Günlük hayatınızda uygulayabileceğiniz, farkındalığınızı arttıracak, sağlıklı ve iyi olma haline bütünsel bir bakış açısı kazandıracak herkes için eğitim serisi.

The Science of Wellbeing Trainings
The Science of Wellbeing Trainings

The Science of Wellbeing Trainings

Internationally Certified Aromatherapy Trainings

It is a basic level training that anyone interested in aromatherapy can attend. It covers a wide range of contents in aromatherapy.

Clinical Aromatherapy Training

Temel aromaterapi eğitimi sonrası klinik aromaterapi alanında uzmanlaşmak isteyen sağlık profesyonellerine yönelik olarak düzenlenen eğitimdir.

Learn more about trainings