6th Medicinal and Aromatic Plants World Congress

WOCMAP2019

Uluslararası Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Konseyi’nin (ICMAP) 1992’den bu yana her 5 yılda bir, farklı bir kıtada gerçekleştirdiği resmi etkinlik bu yıl 6’ncı kez gerçekleşiyor. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Dünya Kongresi” (WOCMAP) bu yıl 13-17 Kasım 2019 tarihleri arasında Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleşecek.

Uluslararası Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Konseyi’nin (ICMAP) 1992’den bu yana her 5 yılda bir, farklı bir kıtada gerçekleştirdiği resmi etkinlik bu yıl 6’ncı kez gerçekleşiyor. Ulusal ve uluslararası ölçekte konunun tüm paydaşları arasında, tıbbi ve aromatik bitkilerin bilim, tıp, endüstri ve uluslararası ticaretteki rolünü masaya yatıracak olan kongre aynı zamanda kanıta dayalı bilimsel veri alışverişini teşvik etmek ve uluslararası ticari işbirliklerini geliştirmek için de paha biçilemez fırsatlar sunuyor.

Kongreye başkanlık yapacak olan Prof.Dr. K. Hüsnü Can Başer, “Tıp, insan sağılığı ve refahının gelişimi, veteriner sağlık, kozmetik, farmakoloji, kimya, botanik, etnobotanik, gıda, biyoloji, tarım ve ticaret de dahil olmak üzere, tıbbi ve aromatik bitkilerin dokunduğu tüm alanları mercek altına alan kongre Türkiye’nin tıbbi ve aromatik bitkiler konusundaki zenginliğine, bilimsel birikimine, ticaret potansiyeli ve bu potansiyelin ekonomimiz için önemine ciddi bir görünürlük kazandıracak” diyor.

Daha detaylı bilgi için: wocmap2019.org

Haberi Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

DİĞER HABERLER

KİGB Homeopati Öznur Aksakal

Homeopati ve Homeopatik İlk Yardım Remedileri Eğitimi

Homeopati; 220 yıl önce Alman hekim Samuel Hahnneman (1755-1843) tarafından geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Hahnneman, tedavinin hastaya zarar vermeden uygulanması, yan etkisiz olması, kısa sürede beklenen etkiyi göstermesi gerektiğini savunmuştur. Homeopati; kişiye özel ve bütüncül bir tedavi şeklidir.

Review Training →
Yeni Haberler İçin

Bize mesaj yazın

Aromaterapi ve iyi yaşam konularındaki tüm haberler için bize yazabilirsiniz!