Platform Essencia, sağlık profesyonellerinden aromaterapi alanında bilinçlenmek isteyen, iyi yaşamı hayatının odağına almış herkese kadar; geniş bir yelpazede, yıl boyunca gerçekleşen, bilimsel altyapısı olan, zengin içerikli etkinlikler düzenler.

Platform Essencia etkinlik programları, dünyadaki gelişme ve yeniliklerin konuşulduğu, alanının uzmanı konuşmacıların yer aldığı konferanslar, panellerden; kişisel zenginleşme ve pratik uygulamaya yönelik geniş bir yelpazede düzenlenen atölye çalışmalarına, tıbbi & aromatik bitkilerin topraktaki üretim süreçlerinden, ekstre elde edilme ve son ürün haline gelme süreçlerine kadar, yerinde görüp keşfetmeyi sağlayan keyifli gezi programlarını kapsar.

Etkinlikler Eczacı, Aromatolog Aslı Yazıcıoğlu koordinasyonunda, dünyanın takip ettiği, alanında uzmanlaşmış, uluslararası çalışmalar, araştırmalar yürüten, alanın gelişimine bilimsel katkı sağlayan araştırmacı, sağlık uzmanı, eğitmenler ve konuşmacılarla geliştirilmektedir.

Etkinliklerimiz

  • Uluslararası bilinirliği olan, alanında uzman konuşmacılarla konferans, toplantı ve paneller
  • Kişisel zenginleşmeden pratik uygulamaya kadar geniş bir yelpazede yönelik atölye çalışmaları:
  • Aromaterapide uzmanlaşma sağlayan “Teknik” atölyeler
  • Doğal kokuların yaşamı iyileştiren mucizeleri – “Aromaterapiyle İyi Yaşam” atölyeleri
  • Kişiye ve mekana özel “Koku Tasarımı” atölyeleri
  • “Ürün Uygulama” atölyeleri
  • Tıbbi & Aromatik Bitkilere Yolculuk – Topraktan Üretime... Aromaterapide kullanılan temel bitkileri keşif temalı geziler

Aromaterapiyi bilimsel olarak keşfetmek, tıbbi ve aromatik bitkileri, onlardan elde edilen uçucu yağları, hidrosol ve sabit yağları daha etkin kullanmak, uygulamak ve aromaterapinin etkili, güvenli ve sürdürülebilir kullanımını teşvik etmek için siz de Platform Essencia etkinliklerine katılabilirsiniz.