Homeopati ve İlk Yardım
Remedileri Eğitimi

Bu eğitim sona ermiştir. İlginiz için çok teşekkürler!

Homeopati; 220 yıl önce Alman hekim Samuel Hahnneman (1755-1843) tarafından geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Hahnneman, tedavinin hastaya zarar vermeden uygulanması, yan etkisiz olması ve kısa sürede beklenen etkiyi göstermesi gerektiğini savunmuştur. Homeopati; yaklaşık 200 yılda fazla bir süredir Avrupa, Amerika ve Hindistan’da çok sık kullanılan, doğal, yan etkisiz, bütüncül ve kişiye özel bir tedavi şeklidir. Fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duygusal iyileşmede etkilidir. Homeopati hastalığın nedenini bulmak ve böylelikle hastalığın belirtilerini de ortadan kaldırarak tedavi etmek ve vücudu bir bütün olarak güçlendirmek ilkelerine dayanır. Homeopatik ilaçlar tamamen doğadaki kaynaklardan elde edilir. İlaçların yaklaşık yüzde 70’i bitkilerden, yüzde 20’si minerallerden, diğer kısmı da hayvan, bakteri gibi kaynaklardan elde edilir. Özel metodlar ile elde edilen bu ilaçlar; tüm dünyada milyonlarca insan tarafından hem akut hem kronik sayısız hastalıkta güvenle kullanılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre homeopati en sık kullanılan tamamlayıcı tıp yöntemlerinden birisidir. Avrupa’da halkın %50’den fazlası homeopatik tedavi görmekte, doktorların %50’den fazlası homeopatiyi diğer tedavi yöntemleri ile birlikte önermektedir. Bu eğitimde; Homeopati’nin tanımı, temel ilkeleri, etki mekanizması ve acil durumlarda homeopatik yaklaşımlar anlatılacaktır.

HERKESE YÖNELİK EĞİTİM

Eğitim Bilgileri

Tarih:

28 Kasım, Cumartesi

Saat:

09:30 – 15:30

Ücret:

450 TL (KDV Dahil)

Eğitime Kimler Katılabilir?

Homeopatiye ilgi duyan herkes bu eğitime katılabilir.

Eğitim İçeriği

 • Homeopatiye giriş ve temel kavramlar, kısa tarihçe
 • Her türlü travma ve yaralanmalar
 • Gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı
 • Arı, böcek sokmaları
 • Besin zehirlenmeleri
 • Yanıklar
 • Taşıt tutması
Uzm. Dr. Öznur Aksakal

Uzm. Dr. Öznur Aksakal

Radyayon Onkolojisi, Bütünleyici Doğal Tedaviler

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Kliniği’nde uzmanlık eğitimini tamamladı. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Özel Medicana International İstanbul Hastanesinde Uzman Radyasyon Onkoloğu ve şef yardımcısı olarak çalıştı. Bilgi Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu’nda yardımcı doçent kadrosunda akademik faaliyetlerde bulundu. Bütüncül tedavi felsefesi ve tamamlayıcı tıp yöntemlerine ilgi duymaktadır. Pek çok farklı eğitim kurumunda homeopati, Schüssler tuzları, fitoterapi, apiterapi ve klinik aromaterapi eğitimleri aldı. Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği, Homeopati Derneği, Homeopatik Tıp Derneği ve Aromaterapi Derneği üyesidir.

Eğitim Ücretine Neler Dahil?

 • 90 dakikalık canlı 3 sınıf dersi
 • Sunum notları (PEN üzerinden)
 • Soru & cevap oturumu
 • Katılım sertifikası (PDF)

Acil Remedi Kitinde Neler Var?

 • 16’lı acil kit
  • Acon, Apis, Arn, Ars, Bell, Bry, Canth, Chamm, Gels, Hepar sulph, Hyper, Nux V, Puls, Rhus tox, Ruta, Sulphur

Acil remedi kiti, 300 TL + KDV tutarındaki ücretinin ödenmesi halinde isteyen katılımcılara karşı ödemeli kargo ile gönderilecektir.

Platform Essencia'nın diğer eğitimleri

İyi Yaşam Eğitimleri

Kendine İyi Gelme Bilimi Eğitimleri

“Klinik Aromaterapi ve İyi Yaşam” mottomuz ile yeni bir eğitim serisine başlıyoruz! Sağlıklı ve iyi olma hali beden, zihin ve bilinç boyutlarında bağlantılı ve çok katmanlı olduğundan; “Kendine İyi Gelme Bilimi” adını verdiğimiz bu eğitim serimiz de multidisipliner yaklaşımla birden fazla modül içeriyor. Dilerseniz tüm modüllere katılabilir, dilerseniz en çok ihtiyaç duyduğunuza inandığınız modülleri seçebilirsiniz.

Eğitimi İnceleyin →
Uzman Eğitim

Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası Eğitimi

Doğal Kozmetik alanında ürün ve marka çıkarmak isteyen veya hâlihazırda formülasyonları olan ve markasını geliştirmek isteyen girişimciler için düzenlediğimiz bu eğitim, alanda baştan sona tüm süreçleri ve dikkat edilmesi gereken konuları öğreterek gereksiz zaman ve bütçe kayıplarını minimize etmeyi hedefliyor.

Eğitimi İnceleyin →