HERKESE YÖNELİK EĞİTİM

Kadın Sağlığında Homeopati Eğitimi

Homeopati alanında ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve donanımı sunan, kadim bilgileri modern bilimsel verilerle harmanlayan, teorik ve uygulamalı içerikler öğreneceğiniz güncel ve kapsamlı bir eğitimdir.

Homeopati, 220 yıl önce Alman hekim Samuel Hahnneman (1755-1843) tarafından geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Hahnneman, tedavinin hastaya zarar vermeden uygulanması, yan etkisiz olması ve kısa sürede beklenen etkiyi göstermesi gerektiğini savunmuştur.

Homeopatik ilaçlar yalnızca doğadaki kaynaklardan elde edilir. İlaçların yaklaşık yüzde 70’i bitkilerden, yüzde 20’si minerallerden, kalan kısmı da hayvan, bakteri gibi kaynaklardan elde edilir. Özel metodlar ile elde edilen bu ilaçlar; tüm dünyada milyonlarca insan tarafından hem akut hem kronik sayısız hastalıkta güvenle kullanılmaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü’nün kabul ettiği beş tamamlayıcı tıp yönteminden birisi olan homeopati yaklaşık 200 yıldan fazla bir süredir Avrupa, Amerika ve Hindistan’da çok sık kullanılan, doğal, yan etkisiz, bütüncül ve kişiye özel bir tedavi şeklidir. İstatistiklere göre, Avrupa’da doktorların %50’den fazlası tarafından bütünleyici bir yöntem olarak önerilirken, halkın %50’den fazlası tarafından da kullanılmaktadır.

Homeopati, hastalığın nedenini bulmak ve böylelikle hastalığın belirtilerini de ortadan kaldırarak tedavi etmek ve vücudu bir bütün olarak güçlendirmek ilkelerine dayanır. Fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duygusal iyileşmede etkilidir.

Bu eğitimimizde kadim bilgileri modern bilimin verileriyle harmanlayan teorik ve uygulamaya yönelik içerikleri öğreneceksiniz. Hayatınıza katabileceğiniz, sağlıklı ve iyi olma halinize bütünsel bir bakış açısı kazandıracak bilimsel temelli bilgi ve pratikler edineceksiniz.

Eğitim Bilgileri

Tarih:

20 Şubat, Cumartesi

Saat:

09:30 – 15:00

Ücret:

400 TL +KDV

Eğitime Kimler Katılabilir?

Homeopati alanına ilgi duyan herkes bu eğitime katılabilir.

Eğitim İçeriği

“Kadın Sağlığında Homeopati Eğitimi” aşağıdaki konuları kapsayacak şekilde 2 bölüm olarak düzenlenmiştir.

1. Bölüm:

 • Homeopatiye Giriş ve Temel Kavramlar, Kısaca Tarihsel Gelişim
 • Homeopatinin Temel Prensipleri
 • Türkiye’de ve Dünyada Homeopati Uygulamaları
 • Kadın Sağlığında Bütüncül Yaklaşımlar
 • Kadın Sağlığında Kullanılan Homeopati Remedileri

2. Bölüm:

 • Regl Dönemi, Adet Düzensizliği ve Sancılı Adet Görme (Dismenore)
 • Premenstrüel Sendrom (PMS)
 • PKO ve Sık Görülen Diğer Kistler
 • Menopoz Süreçleri ve Yaşanan Belirtiler (Erken Menopoz, Pre ve Postmenopoz)
Uzm. Dr. Öznur Aksakal

Uzm. Dr. Öznur Aksakal

Radyayon Onkolojisi, Bütünleyici Doğal Tedaviler

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Kliniği’nde uzmanlık eğitimini tamamladı. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Özel Medicana International İstanbul Hastanesinde Uzman Radyasyon Onkoloğu ve şef yardımcısı olarak çalıştı. Bilgi Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu’nda yardımcı doçent kadrosunda akademik faaliyetlerde bulundu. Bütüncül tedavi felsefesi ve tamamlayıcı tıp yöntemlerine ilgi duymaktadır. Pek çok farklı eğitim kurumunda homeopati, Schüssler tuzları, fitoterapi, apiterapi ve klinik aromaterapi eğitimleri aldı. Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği, Homeopati Derneği, Homeopatik Tıp Derneği ve Aromaterapi Derneği üyesidir.

Eğitim Ücretine Neler Dahil?

 • 1. Oturum: 90 Dakikalık Canlı 2 Online Ders
 • 2. Oturum: 60 Dakikalık Canlı Online Ders
 • Canlı Soru & Cevap Oturumu 
 • Eğitim Sonrası Ders Videolarına 1 Hafta Erişim
 • Katılım Belgesi (PDF)

Ücret ve Ödemeler

Eğitim Kayıt Ücreti: 400 TL +KDV

Kredi kartlarına vade farksız 3 taksit yapılmaktadır.

Banka Bilgileri:

YAPI KREDİ BANKASI,
TR14 0006 7010 0000 0091 1829 50

Hesap Sahibi:

ADS Kozmetik Üretim, Araştırma, Eğitim ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti

Kayıt Formu

Remedi kiti ister misiniz?

Platform Essencia'nın diğer eğitimleri

İyi Yaşam Eğitimleri

Kendine İyi Gelme Bilimi Eğitimleri

“Klinik Aromaterapi ve İyi Yaşam” mottomuz ile yeni bir eğitim serisine başlıyoruz! Sağlıklı ve iyi olma hali beden, zihin ve bilinç boyutlarında bağlantılı ve çok katmanlı olduğundan; “Kendine İyi Gelme Bilimi” adını verdiğimiz bu eğitim serimiz de multidisipliner yaklaşımla birden fazla modül içeriyor. Dilerseniz tüm modüllere katılabilir, dilerseniz en çok ihtiyaç duyduğunuza inandığınız modülleri seçebilirsiniz.

Eğitimi İnceleyin →
Uzman Eğitim

Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası Eğitimi

Doğal Kozmetik alanında ürün ve marka çıkarmak isteyen veya hâlihazırda formülasyonları olan ve markasını geliştirmek isteyen girişimciler için düzenlediğimiz bu eğitim, alanda baştan sona tüm süreçleri ve dikkat edilmesi gereken konuları öğreterek gereksiz zaman ve bütçe kayıplarını minimize etmeyi hedefliyor.

Eğitimi İnceleyin →