Kendine İyi Gelme Bilimi Eğitimi

HERKESE YÖNELİK

Kredi Kartlarına vade farksız 3 taksit yapılmaktadır.

GEÇMİŞ EĞİTİM

“Kendine iyi gelmek istiyorsan bir başlangıç yap, yeni bir başlangıç“ diyor Osho. Böylesine bir başlangıç yapmak isteyenlere güzel bir haberimiz var. Kendinize zaman ayırmanın doğru yollarını öğrenmek, bedeninizdeki enerji blokajlarını açmak, zihninizdeki stres seviyesini azaltmak için bilimsel araştırmalara dayalı ancak günlük hayatta kullanabileceğiniz 3 tamamlayıcı yöntem hakkında tüm bilgiler bu eğitimde!

Bedenimizde fiziksel olarak bir alanda sınırlanamayan ve diğer tüm sistemlerimiz ile iletişim halinde olan bağışıklık sistemimiz, iyi çalışmadığı takdirde birçok hastalık ve rahatsızlığın sebebi. Böylesine kompleks bir sistemin düzenli ilgi ve şefkate ihtiyaç duyduğu da biliniyor. Kronik stresin hem zihinde hem de bedende yarattığı yıpranmışlık günlük hayatımızda bizi olumsuz etkiliyor.

Peki stres modern hayatın önemli bir bileşeni olmuş ise biz kendimize nasıl iyi gelebileceğiz?

Alanında uzman 3 önemli ismin ilk defa bir araya geldiği bu online seminer serisinin sonunda evde kendinizin uygulayabileceği bilgi ve teknikleriniz olabilecek. Ayrıca son gün, bu 3 uzman bir araya gelerek, 1 saatlik canlı soru-cevap seansı yapacaklardır.

kendine-iyi-gelme-mindfulness-egitimi

Mindfulness

Dağınık düşüncelerimizi hizalandırmak ve kendi istediğimiz yere yönlendirmek sabır ve pratik istiyor. Kısaca bilgece, gönül gözüyle farkındalık da denilebiliyor.

Dağınık düşüncelerimizi hizalandırmak ve kendi istediğimiz yere yönlendirmek sabır ister, pratik istiyor. Bu bir beyin fitness’ı gibi düşünülebilir. Nasıl ne kadar çok egzersiz yaparsak o kadar çok kas olursa ne kadar çok mindfulness egzersizi yaparsak o kadar çok nöral yol oluştuğu biliniyor. Düzenli uygulamalar ile beynimizin yapısını değiştirebilir, gençleştirebiliyoruz. Böylece sabit zihinden öğrenen zihne geçmek kolaylaşıyor.

Ana Başlıklar

 • Mindfulness nedir ve ne değildir?
 • Dikkati odaklama sanatı
 • Düşünen zihni keşfetmek
 • Otopilot nedir?
 • Sürekli yapma halinde olmak hayatımızda nelere mal oluyor?
 • Olma haline geçişDüşünmek ve hissetmek arasındaki denge
 • Mutluluk bilimi
 • Mutluluk nedir? Çeşitleri var mıdır?
 • İnsan mutluluk düzeyini arttırabilir mi? Peki, nasıl?
 • İyi şeylere odaklanmak ne işe yarar? Bilimsel bir dayanağı var mıdır? Nasıl yapılır?
 • Şükretmenin faydaları neler? Neden ve nasıl şükredelim?

Uzm. Dr. Eda Uslu

Göğüs Hastalıkları Uzmanı, Mindfulness Eğitmeni, CPCC

Eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinde tamamlamış ve 15 yıl boyunca göğüs hastalıkları alanında Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştı. 2010 yılında Beykoz Devlet Hastanesi’nde Uyku Laboratuvarını kurarak ve Türkiye’nin sayılı akredite uyku laboratuvarları arasında yer almasını sağladı veTürk Toraks Derneği, Türk Tabipler Birliği, Sağlık Enstitüsü Derneği’nde aktif görevler aldı. Tıp kariyeri devam ederken; iç yolculuğunda yürüyen diğer insanlarla karşılaşmak, onlarla sorularına cevaplar aramak, farkındalıklarını paylaşmak, öğrenmek, herkesin içindeki ışığı biraz daha parlattığına tanıklık etmek için farklı bir yola girerek 2013 yılında kendi sağlıklı yaşam danışmanlığı ve profesyonel koçluk şirketini kurdu. Alanda aldığı eğitimlerle her insanın biricik ve tek; kendi içinde ise bütün ve tam olduğu bilinci ile, şefkatle, yargılamadan, kariyerinde veya özel yaşamında hedefine ulaşmak isteyenlere güvenli bir paylaşım ortamı sağlayabilmek, en kusursuz gerçekliklerini ortaya çıkarabilmelerine destek verebilmek için katalizör olmak hayattaki en önemli amacıdır.

Biyoenerji

Vücudumuzdaki her işlem ana merkezi beynimiz olan bir enerji transferi sistemi ile yönetiliyor. Bu transfer sırasında oluşan aksaklıklar vücudumuzdaki birçok hastalığın oluşmasında rol oynuyor.

Bu seminerimizde sinir sistemi, organlar ve bu organları birbirine bağlayan iletim yolları hakkında bütünsel bir bakış açısı ile fikir sahibi olacaksınız. Beden ve zihin arasındaki kompleks ilişkiyi ve bu ilişki doğru yapılandırılmadığında bu durumun günlük yaşamımızı nasıl etkileyebileceğini öğreneceksiniz. Dersin son 1 saatinde ise size vereceğimiz ipuçları ile size kendinizin uygulayabileceği pratikleri anlatılacak.

Ana Başlıklar

 • Enerji tarifi
  • Vücudumuzda tanımlanmış enerji bölgelerinin anatomik tarifi
  • Çakralar
  • Refleksoloji noktaları
  • Meridyenler
 • Çakraların fonksiyonları
 • Çakraları kullanarak bioenerji uygulama tekniği
 • Uygulama
 •  

Doç. Dr. Tufan Cansever

Beyin ve Sinir Cerrahisi, Enerji Tıbbı, Türkiye

İstanbul Erkek Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olarak, 2000-2006 tarihleri arasında aynı fakültede ihtisasını tamamladı. Doçentlik ünvanını 2012 yılında Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi’nde alan Tufan Cansever, tamamlayıcı tıp tedavisi eğitimine 2013 yılında Bioenerji ile başladı. Türk Nöroşirürji Derneği (TND) ve Türk Omurga Derneği (TOD) üyelikleri bulunan Doç. Dr. Tufan Cansever’in uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan birçok makalesi bulunuyor. Konvansiyonel yöntemler ile uyguladığı tedavilerini ve cerrahi girişimlerini; biyoenerji, EFT, hipnoterapi, nöral terapi gibi tamamlayıcı tedavi yöntemleri ile desteklemeye devam ediyor.

Aromapsikoloji

Kokuya nasıl yanıt verdiğimiz gizemli, çok katmanlı, ve oldukça subjektif (kişiye özgü) bir konudur. Koku ve psikoloji arasındaki ilişkiyi inceleyen araştırmalar giderek artarken; kokuların bellek, dikkat ve duygudurum üzerindeki etkileri en çok çalışılan konular arasında yer alıyor. Aromaterapi ve stress üzerindeki kullanımlarına yabancı olan veya doğru bir başlangıç yapmak isteyen kişiler için düzenlediğimiz bu iki günlük seminrde hem kısaca ilgili mekanizmalardan bahsedecek hem de psikofizyolojik faydaları ile öne çıkan uçucu yağlar hakkında kısaca bilgi verilecektir. Son 1 saatte ise konuyla ilgili farklı formülasyon ve uygulama örnekleri paylaşılacaktır.

Ana Başlıklar

 • Aromaterapi ve Aromakoloji
  Kokuların etki mekanizması
  Psikofizyolojik etkileri ile öne çıkan 7 uçucu yağ
  Stres ve uyku ile ilgili aromaterapötik formüller ve uygulamalar
Aslı Yazıcıoğlu

Arom. Ecz. Aslı Yazıcıoğlu

Platform Essencia

İstanbul Erkek Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olarak, 2000-2006 tarihleri arasında aynı fakültede ihtisasını tamamladı. Doçentlik ünvanını 2012 yılında Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi’nde alan Tufan Cansever, tamamlayıcı tıp tedavisi eğitimine 2013 yılında Bioenerji ile başladı. Türk Nöroşirürji Derneği (TND) ve Türk Omurga Derneği (TOD) üyelikleri bulunan Doç. Dr. Tufan Cansever’in uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan birçok makalesi bulunuyor. Konvansiyonel yöntemler ile uyguladığı tedavilerini ve cerrahi girişimlerini; biyoenerji, EFT, hipnoterapi, nöral terapi gibi tamamlayıcı tedavi yöntemleri ile desteklemeye devam ediyor.

Eğitim Yeri ve Tarihleri

Eğitimler online olarak yapılacaktır.

 • 19, 20 ve 21 Mayıs, 2020
 • 26, 27 ve 28 Mayıs, 2020


Eğitimler 16:00 – 18:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Ücret ve Ödemeler

Eğitim Kayıt Ücreti: 750TL+KDV

Kredi Kartlarına vade farksız 3 taksit yapılmaktadır.

Banka Bilgileri

YAPI KREDİ BANKASI, TR14 0006 7010 0000 0091 1829 50

Hesap Sahibi: ADS Kozmetik Üretim, Araştırma, Eğitim ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti

Platform Essencia'nın diğer eğitimleri

İleri Eğitim

Klinik Aromaterapi Eğitimi 2022/1

Platform Essencia’nın İstinye Üniversitesi işbirliği ile ve sadece sağlık profesyonellerine yönelik olarak düzenleyeceği ileri düzey eğitimi “Klinik Aromaterapi” 2021 yılında sizlerle buluşacak. Eğitim programı ve içeriğine dair çalışmalarımız devam etmekte olup en kısa sürede sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Eğitimi İnceleyin →
İyi Yaşam Eğitimleri

Kendine İyi Gelme Bilimi Eğitimleri

“Klinik Aromaterapi ve İyi Yaşam” mottomuz ile yeni bir eğitim serisine başlıyoruz! Sağlıklı ve iyi olma hali beden, zihin ve bilinç boyutlarında bağlantılı ve çok katmanlı olduğundan; “Kendine İyi Gelme Bilimi” adını verdiğimiz bu eğitim serimiz de multidisipliner yaklaşımla birden fazla modül içeriyor. Dilerseniz tüm modüllere katılabilir, dilerseniz en çok ihtiyaç duyduğunuza inandığınız modülleri seçebilirsiniz.

Eğitimi İnceleyin →
Uzman Eğitim

Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası Eğitimi

Doğal Kozmetik alanında ürün ve marka çıkarmak isteyen veya hâlihazırda formülasyonları olan ve markasını geliştirmek isteyen girişimciler için düzenlediğimiz bu eğitim, alanda baştan sona tüm süreçleri ve dikkat edilmesi gereken konuları öğreterek gereksiz zaman ve bütçe kayıplarını minimize etmeyi hedefliyor.

Eğitimi İnceleyin →