Aromapsikoloji Eğitimi

HERKESE YÖNELİK EĞİTİM

KİGB Aromapsikoloji Aromatolog Aslı Yazıcıoğlu

Eğitim Kayıt Ücreti: 450 TL KDV dahil.

Kendine İyi Gelme Bilimi Serisi, ikinci eğitime kayıt yaptırılması halinde %5 indirim uygulanır. Üçüncü Eğitime Kayıt yaptırılması halinde %10 indirim uygulanır.

Kredi Kartlarına vade farksız 3 taksit yapılmaktadır.

Kokuya nasıl yanıt verdiğimiz gizemli, çok katmanlı ve oldukça subjektif (kişiye özgü) bir konudur.

Koku ve psikoloji arasındaki ilişkiyi inceleyen araştırmalar giderek artarken; aromaterapide kokuların bellek, dikkat ve duygudurum üzerindeki etkileri en çok çalışılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Aromaterapinin stres üzerindeki kullanımlarına yabancı olan ve doğru bir başlangıç yapmak isteyen kişiler için düzenlediğimiz bu iki günlük eğitimde, hem kısaca ilgili mekanizmalardan bahsedecek hem de psikofizyolojik faydaları ile öne çıkan uçucu yağlar hakkında kısaca bilgi vereceğiz.

Bu eğitimin son 1 saatinde ise konuyla ilgili farklı formülasyon ve uygulama örneklerini öğreneceksiniz.
kendine-iyi-gelme-mindfulness-egitimi

Ana Başlıklar

1. Gün

 • Aromaterapi ve Aromakoloji
 • Kokuların zihin ve beden üzerinde kanıtlanmış etkileri, enerjetik kullanımları

2. Gün

 • Psikofizyolojik etkileri ile öne çıkan 7 uçucu yağ
 • Uygulamalar ve örnek formülasyonlar
Aslı Yazıcıoğlu

Arom. Ecz. Aslı Yazıcıoğlu

Platform Essencia

Platform Essencia’nın kurucusu olan Aslı Yazıcıoğlu, Terakki Lisesi ve İ.Ü. Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. İngiltere Brighton Üniversitesi’nde pazarlama eğitimi aldı, Koç Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını (MBA) tamamladı. İş hayatına ilaç sektöründe onkoloji alanında sorumlu ürün müdürü olarak başlayarak yeni nesil onkoloji ürünlerinin Türkiye’ye getirilmesi çalışmalarında bulundu. Eczane eczacılığı yaptığı süre içinde, aromaterapi ve uçucu yağlar üzerindeki araştırmalarını derinleştirdi. Deneyim ve gözlemlerinin etkisiyle, kanıta dayalı diğer tedavi seçenekleriyle daha yakın çalışmaya ve zararlı yan etkiler olmadan daha yumuşak bir sağlık bakımı yaklaşımı sunmaya karar verdi. Aromaterapi alanında önemli uluslararası otoritelerden eğitimler aldı. 2016 yılında, Türkiye’de hastane çatısı altında yapılan ilk “Klinik Aromaterapi Uygulamaları”nı başlatan Yazıcıoğlu, Liv Hospital Ulus Hastanesi’nde “Klinik Aromaterapi Uzmanı” olarak çalıştı. Klinik Aromaterapi alanında en önemli uluslararası organizasyon olan Botanica’nın da Türkiye elçisi olan Aslı Yazıcıoğlu, eğitim çalışmalarının yanı sıra global ve sektöre yön veren konferanslarda da Türkiye’yi temsilen konuşmalar yapmaya, bilimsel kadrolarında etkin görevler üstlendiği uluslararası organizasyonlara içerik danışmanlığı vermeye devam ediyor.

Eğitim Tarihleri ve Saatleri

 • 25 Aralık Cuma, 2020
  • 19:00 – 21:00
 • 26 Aralık Cumartesi, 2020
  • 10:00 – 12:00 ve 13:00 – 15:00

Eğitim Ücretine Neler Dahil?

 • Online dersler
 • Eğitim dosyası
 • Katılım sertifikası

Eğitimlerde anlatılan 7 adet uçucu yağ ve ayrıca taşıyıcı olarak kullanılabilecek 2 adet sabit yağdan oluşan karışım hazırlama kiti 250 TL + KDV tutarındaki ücretinin ödenmesi halinde isteyen katılımcılara karşı ödemeli kargo ile gönderilecektir.

Ücret ve Ödemeler

Eğitim Kayıt Ücreti: 450TL KDV Dahil

Kendine İyi Gelme Bilimi Serisi, ikinci eğitime kayıt yaptırılması halinde %5 indirim uygulanır. Üçüncü Eğitime Kayıt yaptırılması halinde %10 indirim uygulanır.

Kredi Kartlarına vade farksız 3 taksit yapılmaktadır.

Banka Bilgileri

YAPI KREDİ BANKASI, TR14 0006 7010 0000 0091 1829 50

Hesap Sahibi: ADS Kozmetik Üretim, Araştırma, Eğitim ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti

Ön Kayıt Formu

Karışım hazırlama kiti ister misiniz?
Kendine İyi Gelme Bilimi eğitimlerinden tatılmak istediğim diğer eğitimler;

Diğer Kendine İyi Gelme Bilimi eğitimleri

KİGB Biyoenerji Doç Dr Tufan Cansever
Herkese Yönelik Eğitim

Biyoenerji Eğitimi

Vücudumuzdaki her işlem, ana merkezi beynimiz olan bir enerji transferi sistemi ile yönetiliyor. Bu transfer sırasında oluşan aksaklıklar vücudumuzdaki birçok hastalığın oluşmasında rol oynuyor. Bu eğitimimizde sinir sistemi, organlar ve bu organları birbirine bağlayan iletim yolları konularında bütünsel bir bakış açısı ile bilgi sahibi olacaksınız.

Eğitimi İnceleyin →
KİGB Homeopati Öznur Aksakal
Herkese Yönelik Eğitim

Homeopati ve Homeopatik İlk Yardım Remedileri Eğitimi

Homeopati; 220 yıl önce Alman hekim Samuel Hahnneman (1755-1843) tarafından geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Hahnneman, tedavinin hastaya zarar vermeden uygulanması, yan etkisiz olması, kısa sürede beklenen etkiyi göstermesi gerektiğini savunmuştur. Homeopati; kişiye özel ve bütüncül bir tedavi şeklidir.

Eğitimi İnceleyin →
Kendine İyi Gelme Bilimi Eğitimleri
Aromaterapi

Kendine İyi Gelme Bilimi Eğitimleri

“Klinik Aromaterapi ve İyi Yaşam” mottomuz ile yeni bir eğitim serisine başlıyoruz! Sağlıklı ve iyi olma hali beden, zihin ve bilinç boyutlarında bağlantılı ve çok katmanlı olduğundan; “Kendine İyi Gelme Bilimi” adını verdiğimiz bu eğitim serimiz de multidisipliner yaklaşımla birden fazla modül içeriyor. Dilerseniz tüm modüllere katılabilir, dilerseniz en çok ihtiyaç duyduğunuza inandığınız modülleri seçebilirsiniz.

Eğitimi İnceleyin →