Aromaterapiye
Giriş Eğitimi

Aromaterapi ile ilgili doğru bir başlangıç yapmak ve temel düzeyde bilgileri almak üzere tasarlanmış eğitimimiz ile bu renkli dünya ile tanışma fırsatı bulacaksınız. Uçucu yağlar ve doğal taşıyıcıları kullanarak kendinize ve çevrenize hem güzel kokan, hem iyileştiren hem de iyi hissettiren ürünler hazırlamanız mümkün olacak. Üstelik bu ürünleri kendiniz, sevdikleriniz için güvenle kullanabileceksiniz. Eğitimin ilk bölümünde canlı yayın olarak aromaterapi uygulamalarının keyif, kişisel bakım ve kozmetik amaçlı etkin ve güvenli kullanımları hakkında temel bilgilere sahip olabileceksiniz. Öğleden sonra ise online öğrenme platformumuz üzerinden 7 adet uçucu yağın geleneksel uygulamalar ve kanıta dayalı çalışmalar ışığında özellikleri ve terapötik etkilerini inceleyebileceksiniz. Daha sonra ise farklı formülasyon ve uygulama örneklerinin videolarını paylaşacağız. Aromaterapi popülerliğini giderek arttırırken konuyla ilgili yanlış bilgilerin de hızla çoğaldığı biliniyor. Bu nedenle eğitim sırasında kısaca sizlere uçucu yağlar ile ilgili güvenlik ve bazı doğru bilinen yanlışlar konularında da detaylı içerikler aktaracağız.

HERKESE YÖNELİK EĞİTİM

Eğitim Bilgileri

Tarih:

5 Aralık, Cumartesi

Saat:

09:30 – 15:30

Ücret:

450 TL (KDV Dahil)

Eğitime Kimler Katılabilir?

Aromaterapiye ilgi duyan herkes bu eğitime katılabilir.

Eğitim İçeriği

 • Aromaterapiye giriş ve temel kavramlar, kısa tarihçe
 • Uçucu yağlar ve absolü, CO2 ekstresi gibi diğer aromatik ekstreler
 • Aromaterapide kullanılan taşıyıcılar
 • Hidrosoller
 • 7 uçucu yağ, 3 taşıyıcı ve 2 hidrosol ile ilgili özellikler, uygulamaya yönelik bilgiler
 •  Aromaterapi güvenlik ve kalite konuları
 • Örnek formüller ve ürün hazırlama videoları
Aslı Yazıcıoğlu

Arom. Ecz. Aslı Yazıcıoğlu

Platform Essencia

Platform Essencia’nın kurucusu olan Aslı Yazıcıoğlu, Terakki Lisesi ve İ.Ü. Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. İngiltere Brighton Üniversitesi’nde pazarlama eğitimi aldı, Koç Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını (MBA) tamamladı. İş hayatına ilaç sektöründe onkoloji alanında sorumlu ürün müdürü olarak başlayarak yeni nesil onkoloji ürünlerinin Türkiye’ye getirilmesi çalışmalarında bulundu. Eczane eczacılığı yaptığı süre içinde, aromaterapi ve uçucu yağlar üzerindeki araştırmalarını derinleştirdi. Deneyim ve gözlemlerinin etkisiyle, kanıta dayalı diğer tedavi seçenekleriyle daha yakın çalışmaya ve zararlı yan etkiler olmadan daha yumuşak bir sağlık bakımı yaklaşımı sunmaya karar verdi. Aromaterapi alanında önemli uluslararası otoritelerden eğitimler aldı. 2016 yılında, Türkiye’de hastane çatısı altında yapılan ilk “Klinik Aromaterapi Uygulamaları”nı başlatan Yazıcıoğlu, Liv Hospital Ulus Hastanesi’nde “Klinik Aromaterapi Uzmanı” olarak çalıştı. Klinik Aromaterapi alanında en önemli uluslararası organizasyon olan Botanica’nın da Türkiye elçisi olan Aslı Yazıcıoğlu, eğitim çalışmalarının yanı sıra global ve sektöre yön veren konferanslarda da Türkiye’yi temsilen konuşmalar yapmaya, bilimsel kadrolarında etkin görevler üstlendiği uluslararası organizasyonlara içerik danışmanlığı vermeye devam ediyor.

Eğitim Ücretine Neler Dahil?

 • 90 dakikalık canlı 2 sınıf dersi
 • 60 dakikalık önceden kaydedilmiş ve öğrenme platformumuz  üzerinden paylaşılacak videolar
 • Soru & cevap oturumu 
 • Sunum notları (PEN üzerinden)
 • Anlatılan uçucu yağ, sabit yağ ve hidrosol profilleri (PEN üzerinden)
 • Örnek formüller ve hazırlama videoları
 • Katılım sertifikası (PDF)
 • Eğitim bittikten sonra tüm içeriklere 4 hafta erişim

Ayrıca:
Uçucu Yağları Seyreltme Kılavuzu

Karışım Hazırlama Kiti İçeriğinde Neler Var?

 • Uçucu yağlar:
  Tıbbi lavanta, Ökaliptüs, Nane, Limon, Itır, Günlük ve Sedir
 • Taşıyıcı yağlar:
  Badem yağı, Jojoba ve Üzüm çekirdeği yağı
 • Hidrosoller:
  Lavanta ve Mersin hidrosolü

Eğitimlerde anlatılan 7 adet uçucu yağ, 3 adet taşıyıcı ve 2 hidrosolden oluşan karışım hazırlama kiti ise, 350 TL + KDV tutarındaki ücretinin ödenmesi halinde isteyen katılımcılara karşı ödemeli kargo ile gönderilecektir.

Bu eğitime katılanlara, Platform Essencia tarafından düzenlenen ve 100 saati aşan eğitimlere katıldıklarında, bu eğitime ödedikleri ücretin yarısı kadar indirim yapılacaktır.

Ücret ve Ödemeler

Eğitim Kayıt Ücreti: 450 TL ( KDV Dahil)

Kredi kartlarına vade farksız 3 taksit yapılmaktadır.

Banka Bilgileri:

YAPI KREDİ BANKASI,
TR14 0006 7010 0000 0091 1829 50

Hesap Sahibi:

ADS Kozmetik Üretim, Araştırma, Eğitim ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti

Kayıt Formu

Karışım hazırlama kiti ister misiniz?

Diğer Kendine İyi Gelme Bilimi eğitimleri