Mindfulness
Eğitimi

Bu eğitim sona ermiştir. İlginiz için çok teşekkürler!

Mindfulness, dikkatimizi düşüncelerimize, duygularımıza, fiziksel hislerimize ve algılarımıza -yargılamadan- yönlendirme becerisi ve bundan ortaya çıkan “farkındalık” demek. Kısaca, bilgece ve gönül gözüyle farkındalık da denilebilir. Dağınık düşüncelerimizi hizalamak ve kendi istediğimiz yere yönlendirmek sabır ister, pratik ister. Bu bir beyin fitness’ı gibi de düşünülebilir. Nasıl egzersiz yapmak kas geliştirmemizi sağlıyorsa; mindfulness egzersizi yapmak da beynimizde daha fazla nöral yol oluşturmamızı sağlıyor. Düzenli uygulamalar ile beynimizin yapısını değiştirebilir, ve hatta gençleştirebiliriz. Böylece sabit zihinden, öğrenen zihne geçmemiz kolaylaşır.

Anlamlı bir dönüşüm elde etme sürecinde kişisel farkındalık ve nezaket geliştirmek için fikirler, yönlendirmeli pratikler ve gerçek yaşam çalışmaları ile dolu bu keyifli eğitimde günlük hayatın karmaşasında size destek olacak şekilde dizayn edilmiş bilimsel temelli teknikler öğreneceksiniz. Mindfulness ve nefes, gevşeme teknikleri, mindful iletişim pratikleri, stresli durumlara yeni perspektifler getirmek için stratejiler gibi konu başlıkları ile esnekliğinizi artırabileceksiniz. Mutluluğun kaynağının dışta değil, içinizde olduğunu deneyimlemeyi, negatif düşüncelerin girdabından çıkabilmeyi, iç huzura daha çok bağlanmayı, anda olmaya şükretmeyi, şimdiye daha çok odaklanmayı, olumsuz hisleri yönetebilmeyi, sınırlayan kafa yapısını değiştirmeyi, olumsuz davranış kalıplarından kurtulmayı, ilişkilerinizi geliştirmeyi ve problem çözme yeteneğinizi güçlendirmeyi öğrenmeye bir adım atacaksınız.

Bu eğitimin son 1 saatinde ise size vereceğimiz ipuçları ile günlük hayatınızda da kolayca uygulayabileceğiniz basit ve etkili pratikler öğreneceksiniz.

HERKESE YÖNELİK EĞİTİM

Eğitim Bilgileri

Tarih:

26 Aralık, Cumartesi

Saat:

09:30 – 15:00

Ücret:

450 TL (KDV Dahil)

Eğitime Kimler Katılabilir?

Mindfulnessa ilgi duyan herkes bu eğitime katılabilir.

Eğitim İçeriği

 • Mindfulness nedir ve ne değildir?
 • Anda Kalma Sanatı
 • Otopilot nedir?
 • Zihnimizin Kontrolü Kimde?
 • Dikkatimiz Nerede?
 • Neden Mindful Olalım?
 • Zihin durumu olumsuzdan olumluya çevirmek
 • Yanıt esnekliği

Uzm. Dr. Eda Uslu

Sağlıklı Yaşam | Hayat Şimdi Platformu

Eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinde tamamladı ve 15 yıl boyunca göğüs hastalıkları alanında Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştı. 2010 yılında Beykoz Devlet Hastanesi’nde Uyku laboratuvarını kurdu ve Türkiye’nin sayılı akredite uyku laboratuvarları arasında yer almasını sağladı. Türk Toraks Derneği, Türk Tabipler Birliği ve Sağlık Enstitüsü Derneği’nde aktif görev aldı. Tıp kariyeri devam ederken; iç yolculuğunda yürüyen diğer insanlarla karşılaşmak, onlarla birlikte sorulara cevap aramak, farkındalıklarını paylaşmak, öğrenmek ve herkesin içindeki ışığı biraz daha parlattığına tanıklık etmek için farklı bir yola girdi. 2013 yılında kendi sağlıklı yaşam danışmanlığı ve profesyonel koçluk şirketini kurdu. Alanda aldığı eğitimlerle her insanın biricik ve tek; kendi içinde ise bütün ve tam olduğu bilinci ile şefkatle ve yargılamadan; güvenli bir paylaşım ortamı sağlayabilmek, insanların en kusursuz gerçekliklerini ortaya çıkarmalarına destek verebilmek hayattaki en önemli amacıdır.

Eğitim Ücretine Neler Dahil?

 • 1.Oturum- 90 dakikalık canlı 2 sınıf dersi
 • 2.Oturum- 60 dakika canlı sınıf dersi
 • Soru & cevap oturumu
 • Sunum notları (PEN üzerinden)
 • Programda anlatılan tüm pratiklerin uygulanabilmesine yönelik içerikler
 • Katılım sertifikası (PDF)
 • Eğitim bittikten sonra içeriklere 1 hafta erişim

Platform Essencia'nın diğer eğitimleri

İyi Yaşam Eğitimleri

Kendine İyi Gelme Bilimi Eğitimleri

“Klinik Aromaterapi ve İyi Yaşam” mottomuz ile yeni bir eğitim serisine başlıyoruz! Sağlıklı ve iyi olma hali beden, zihin ve bilinç boyutlarında bağlantılı ve çok katmanlı olduğundan; “Kendine İyi Gelme Bilimi” adını verdiğimiz bu eğitim serimiz de multidisipliner yaklaşımla birden fazla modül içeriyor. Dilerseniz tüm modüllere katılabilir, dilerseniz en çok ihtiyaç duyduğunuza inandığınız modülleri seçebilirsiniz.

Eğitimi İnceleyin →
Uzman Eğitim

Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası Eğitimi

Doğal Kozmetik alanında ürün ve marka çıkarmak isteyen veya hâlihazırda formülasyonları olan ve markasını geliştirmek isteyen girişimciler için düzenlediğimiz bu eğitim, alanda baştan sona tüm süreçleri ve dikkat edilmesi gereken konuları öğreterek gereksiz zaman ve bütçe kayıplarını minimize etmeyi hedefliyor.

Eğitimi İnceleyin →