Mindfulness Eğitimi

HERKESE YÖNELİK EĞİTİM

kigb Mindfulness Dr Eda Uslu

Eğitim Kayıt Ücreti: 450 TL KDV dahil.

Kendine İyi Gelme Bilimi Serisi, ikinci eğitime kayıt yaptırılması halinde %5 indirim uygulanır. Üçüncü Eğitime Kayıt yaptırılması halinde %10 indirim uygulanır.

Kredi Kartlarına vade farksız 3 taksit yapılmaktadır.

Mindfulness, dikkatimizi düşüncelerimize, duygularımıza, fiziksel hislerimize ve algılarımıza -yargılamadan- yönlendirme becerisi ve bundan ortaya çıkan “farkındalık” demek. Kısaca, bilgece ve gönül gözüyle farkındalık da denilebilir.

Dağınık düşüncelerimizi hizalamak ve kendi istediğimiz yere yönlendirmek sabır ister, pratik ister. Bu bir beyin fitness’ı gibi de düşünülebilir. Nasıl egzersiz yapmak kas geliştirmemizi sağlıyorsa; mindfulness egzersizi yapmak da beynimizde daha fazla nöral yol oluşturmamızı sağlıyor. Düzenli uygulamalar ile beynimizin yapısını değiştirebilir, ve hatta gençleştirebiliriz. Böylece sabit zihinden, öğrenen zihne geçmemiz kolaylaşır.

Bu eğitimin son 1 saatinde ise size vereceğimiz ipuçları ile günlük hayatınızda da kolayca uygulayabileceğiniz pratikleri öğreneceksiniz.
kendine-iyi-gelme-mindfulness-egitimi

Ana Başlıklar

1. Gün

 • Mindfulness nedir ve ne değildir?
 • Dikkati odaklama sanatı
 • Düşünen zihni keşfetmek
 • Otopilot nedir?
 • Sürekli “yapma” hali hayatımızda neye mal oluyor?
 • “Olma” haline geçiş
 • Düşünmek ve hissetmek arasındaki denge

2. Gün

 • Mutluluk bilimi
 • Mutluluk nedir? Çeşitleri var mıdır?
 • Kendi başımıza mutluluk düzeyimizi artırabilir miyiz?
 • İyi şeylere odaklanmak ne işe yarar? Bu yöntem gerçekten bilimsel mi? Nasıl yapılır?
 • Şükretmenin faydaları nelerdir? Neden ve nasıl şükredelim?

Uzm. Dr. Eda Uslu

Sağlıklı Yaşam, Hayat Şimdi Platformu

Eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinde tamamladı ve 15 yıl boyunca göğüs hastalıkları alanında Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştı. 2010 yılında Beykoz Devlet Hastanesi’nde Uyku laboratuvarını kurdu ve Türkiye’nin sayılı akredite uyku laboratuvarları arasında yer almasını sağladı. Türk Toraks Derneği, Türk Tabipler Birliği ve Sağlık Enstitüsü Derneği’nde aktif görev aldı. Tıp kariyeri devam ederken; iç yolculuğunda yürüyen diğer insanlarla karşılaşmak, onlarla birlikte sorulara cevap aramak, farkındalıklarını paylaşmak, öğrenmek ve herkesin içindeki ışığı biraz daha parlattığına tanıklık etmek için farklı bir yola girdi. 2013 yılında kendi sağlıklı yaşam danışmanlığı ve profesyonel koçluk şirketini kurdu. Alanda aldığı eğitimlerle her insanın biricik ve tek; kendi içinde ise bütün ve tam olduğu bilinci ile şefkatle ve yargılamadan; güvenli bir paylaşım ortamı sağlayabilmek, insanların en kusursuz gerçekliklerini ortaya çıkarmalarına destek verebilmek hayattaki en önemli amacıdır.

Eğitim Tarihleri ve Saatleri

 • 13 Kasım Cuma, 2020
  • 19:00 – 21:00
 • 14 Kasım Cumartesi, 2020
  • 10:00 – 12:00 ve 13:00 – 15:00

Eğitim Ücretine Neler Dahil?

 • Online dersler
 • Eğitim dosyası
 • Katılım sertifikası

Ücret ve Ödemeler

Eğitim Kayıt Ücreti: 450TL KDV Dahil

Kendine İyi Gelme Bilimi Serisi, ikinci eğitime kayıt yaptırılması halinde %5 indirim uygulanır. Üçüncü Eğitime Kayıt yaptırılması halinde %10 indirim uygulanır.

Kredi Kartlarına vade farksız 3 taksit yapılmaktadır.

Banka Bilgileri

YAPI KREDİ BANKASI, TR14 0006 7010 0000 0091 1829 50

Hesap Sahibi: ADS Kozmetik Üretim, Araştırma, Eğitim ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti

Ön Kayıt Formu

Kendine İyi Gelme Bilimi eğitimlerinden tatılmak istediğim diğer eğitimler;

Diğer Kendine İyi Gelme Bilimi eğitimleri

KİGB Biyoenerji Doç Dr Tufan Cansever
Herkese Yönelik Eğitim

Biyoenerji Eğitimi

Vücudumuzdaki her işlem, ana merkezi beynimiz olan bir enerji transferi sistemi ile yönetiliyor. Bu transfer sırasında oluşan aksaklıklar vücudumuzdaki birçok hastalığın oluşmasında rol oynuyor. Bu eğitimimizde sinir sistemi, organlar ve bu organları birbirine bağlayan iletim yolları konularında bütünsel bir bakış açısı ile bilgi sahibi olacaksınız.

Eğitimi İnceleyin →
KİGB Aromapsikoloji Aromatolog Aslı Yazıcıoğlu
Herkese Yönelik Eğitim

Aromapsikoloji Eğitimi

Kokuya nasıl yanıt verdiğimiz gizemli, çok katmanlı ve oldukça subjektif (kişiye özgü) bir konudur. Koku ve psikoloji arasındaki ilişkiyi inceleyen araştırmalar giderek artarken; aromaterapide kokuların bellek, dikkat ve duygudurum üzerindeki etkileri en çok çalışılan konular arasında yer almaya devam ediyor.

Eğitimi İnceleyin →
KİGB Homeopati Öznur Aksakal
Herkese Yönelik Eğitim

Homeopati ve Homeopatik İlk Yardım Remedileri Eğitimi

Homeopati; 220 yıl önce Alman hekim Samuel Hahnneman (1755-1843) tarafından geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Hahnneman, tedavinin hastaya zarar vermeden uygulanması, yan etkisiz olması, kısa sürede beklenen etkiyi göstermesi gerektiğini savunmuştur. Homeopati; kişiye özel ve bütüncül bir tedavi şeklidir.

Eğitimi İnceleyin →