Platform Essencia Neden Kuruldu?

Platform Essencia Türkiye’de Klinik Aromaterapi alanının bilimsel ve güncel gelişimine, bilinçli uygulanmasına katkı sağlamak üzere kuruldu.

Aromaterapi, kokulu bitkilerden elde edilen uçucu yağların, hidrosollerin tedavi ve iyileşme amaçlı kullanıldığı, uygulama alanı çok zengin ve geniş bir disiplin. Ve aynı zamanda doğayla aramızdaki bağları tekrar güçlendirmemiz için hem etkili hem de güzel kokulu bir yol. Modern yaşam ile hızla bozulan beden-zihin-ruh dengesinin tekrar sağlanmasında, uzman ve şefkatli ellerden gelen etkili bir iyilik ve sağlık uygulaması. Aromaterapinin birçok farklı uygulamaları dışında farklı uygulayıcıları olduğunu da biliyoruz. Konuya “geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları” ve “klinik çatı altında veya sağlık profesyonelleri tarafından yapılan aromaterapi uygulamaları” açısından bakıldığında ise hem bilimsel hem de klinik altyapının sağlanması ihtiyacı çok yüksek. İhtiyaç olan diğer bir konu ise aromaterapide ve aromaterapinin fitoterapi uygulamalarında kullanılan uçucu yağ, hidrosol, doğal taşıyıcıların kalite standartlarının belirlenmesi ve konuyla ilgili farkındalığın yaratılması. “Etkin ve güvenli” aromaterapi uygulamaları için bu iki konu birbirinin en önemli tamamlayıcısı.

Platform Essencia, işte tam da bu nedenle, bu alandaki önemli bir eksiği gidermek üzere, Türkiye’de Klinik Aromaterapi alanının bilimsel gelişimine ve bilinçli uygulanmasına katkı sağlamak üzere kuruldu.

Platform Essencia’nın amacı, bilimsel ve güncel bir zeminde, “Klinik Aromaterapi ve İyi Yaşam” odağında yapılan ve yapılacak yeni çalışmalar ile hem fiziksel ve psikolojik hastalıklardan korunmak hem de bazı hastalıkların tedavi sürecine katkıda bulunmak.

Platform Essencia alanında uzman ve söz sahibi ulusal ve uluslararası isimlerden oluşan topluluğu ile çalışmalarını yürütecek.

Öte yandan Platform sadece meslek profesyonellerine yönelik kurulmadı. Yaşamın her alanında aromaterapinin iyi hissettirici ve iyileştirici gücünü bilen, bu alanda bilinçlenmek isteyen. aromatik ve tıbbi bitkilerin üretimini yapan veya yapmak isteyen, bu alanda terapötik, kişisel bakım veya kozmetik ürünleri üretmek isteyen kişiler de bizim için çok değerli ve önemli.

Bu nedenle, gerek sağlık profesyonellerine gerekse de bu alanda bilinçlenmek isteyen sağlıklı yaşam meraklılarına yönelik düzenlediğimiz eğitim programlarının yanı sıra klinik araştırmaların koordinasyonuna ve ürün geliştirme çalışmalarına danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Ayrıca aromaterapinin dünyadaki gelişim ve yeniliklerinin tartışıldığı, alanının uzmanı konuşmacıların yer aldığı konferanslar, paneller ile birlikte, uygulamaya yönelik workshoplar, temalı gezi programları düzenliyoruz.

Platform Essencia’nın kapısı sonuna kadar açık, herkesi güzel kokulu bu dünyaya, iyi olmak, iyilik bulmak ya da mutlu olmak için bekliyoruz.

 

Hoş geldiniz!

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn