Referanslar

Adil Tanık

Opr. Dr. Adil Tanık

Liv Hospital Ulus Başhekimi

“Aslı Hanım, Türkiye’de Klinik Aromaterapinin öncüsü”

“Eczacı Aslı Yazıcıoğlu ile görüşmeniz var, konu ‘aromaterapi’, denince biraz bocaladım. Kendi kendime, bakalım bu işin içinden ne çıkacak diye düşündüm. Aslı Hanım bize kokularla ilgili bilimsel temellere dayalı bir şeyler anlatmaya başladığında da konunun ne derece önemli olduğunu gördüm.

Aslı Hanım, birçok hastamızın tedavisine önemli katkılarda bulundu. Bu çalışmalarla Klinik Aromaterapinin aslında çok özel bir bilim dalı olduğunu da bir kez daha gözlemlemiş oldum. Konuyla ilgili ciddi eğitimler almış olan Aslı Hanım, yüksek öğrenim kurumlarında bu işi ‘hocalık’ düzeyinde yapıyor ve aslında Türkiye’de bu konuya öncülük ediyor. Gözlerindeki ışıltının giderek parlaklaştığına şahit oluyorum.

Daha alınacak çok yol olduğunu ve bunu büyük bir başarma arzusu ile yaptığını izlemekten büyük mutluluk duyacağım.”

Op. Dr. Aykut Coşkun

Jinekolog, Feminart Üreme & Kadın Sağlığı Kliniği Kurucusu

“Eğitimlerden aldığım bilgileri kliniğimde kullanıyorum”

“Sayın Aslı Yazıcıoğlu ile Mayıs 2018 tarihinde Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde düzenlediği Klinik Aromaterapi eğitiminde tanıştım. Sadece sağlıkçıların ve birkaç üreticinin olduğu muhteşem bir kurstu. Üniversitede aldığım organik kimya, biokimya ve farmakoloji derslerinin ardından, doğadan gelen sabit ve uçucu yağlarla neler yapılabildiğini, daha doğrusu Klinik Aromaterapinin neredeyse tıbbi tedavinin temeli olduğunu bu kursla görmüş oldum. Aslı Hanım çok değerli bilgilerini, klinik uygulamaları bizlerle paylaştı. Kemoterapide, dermatolojide, fizik tedavide, psikiyatride ve daha birçok alanda kullanımlarını teorik ve pratik olarak bizlere aktardı. Çok değerli hocalarımızın da katılımıyla bir ayda Temel Aromaterapi eğitimini tamamladım. Buradan edindiğim bilgileri vakit kaybetmeden kendi kliniğimde ve bebek masajı merkezimde kullanmaya başladım.

Bu girişimi için Sayın Aslı Yazıcıoğlu’na ve ekibine; emeğinize, ruhunuza sağlık, diyorum.”

Melani Kovac

Aromaterapist, Dropsmith Kurucusu

“Aslı, aromaterapiyi yenilikçi bir şekilde ele alır”

“Aslı, sektörümüzde nadir bulunan bir cevherdir. Aromaterapinin beden ve zihin üzerindeki derin etkilerini anlayabilmek için gerekli olan bilimsel altyapısıyla birlikte, sahip olduğu bilgi birikimini hastalarına ve klinik deneyimlerini öğrencilerine incelikle aktarır. Geniş bilgi birikimi sayesinde ve yenilikçi bir şekilde mevcut yöntemler ile aromaterapiyi birleştirerek daha faydalı sonuçlar oluşturmak üzere çalışır. Projeler, konferanslar, değerli girdiler ve öneriler konusunda başvurduğumuz bir kişidir.”

Meltem Kurtsan

Meltem Kurtsan

Eczacı, Herbafarm Akademi Kurucusu

“Artık uçucu yağlarsız bir hayat düşünülemez”

“18 Kasım-10 Aralık 2017 tarihleri arasında Aslı Yazıcıoğlu’nun Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde düzenlediği 1. Temel Aromaterapi eğitimine katıldım. Bu eğitimde; aromaterapinin tarihinden kimyasına, kokularından beynimizdeki etkilerine kadar değerli hocalardan çok değerli bilgiler öğrendik. Meslektaşlarımızla kaynaştık, laboratuvarda denemeler yaptık. Öğrencilik günlerimize dönerek yeni bilgilerle donandık. Artık uçucu yağlarsız bir hayat düşünülemez.”

Serra Göney

Misbahçe Kurucusu

“Şevkle gittiğim bir eğitim tecrübesi yaşadım”

“Katıldığım Klinik Aromaterapi eğitimi ile çok değerli bilgiler öğrenerek, bildiklerimi keyifle pekiştirerek, her haftasonu şevkle gittiğim bir eğitim tecrübesi yaşadım. Aslı Hanım ve diğer eğitmenler harikaydı. Onlarla çok iyi iletişim kurduk. Kurs süresince ve sonrasında bize her zaman destek oldular.

Teşekkür ederim.”

Arzu Yağcı Baş

Eczacı, Arı Eczanesi

“Düzenli ve her detayı düşünülmüş bir aromaterapi yolculuğu”

“Düzenli, her detayı düşünülmüş, keyifli bir çalışma ortamında bizi Genel Kimya’dan başlayıp Biyoenerji ile son bulan bir aromaterapi yolculuğuna çıkardığı için sevgili Aslı Yazıcıoğlu hocama teşekkür ederim.”

Seçil Yeşilkır Akay

Hemşire, Lotus Derma Therapy Kurucusu

“Bana yeni bir ufuk açtığınız için teşekkürler”

“Bir hayal kurmuştum. Aromaterapi yolun en önemli ve heyecanlı kısmıydı benim için… Yola Aslı hanım ile çıktım. Ve o ekolde danışanlarımı mutlu eden, cilt bakım formülasyonları yapıyorum şimdi. Aromaterapi ne kadar keyifli olsa da, bir o kadar ince ve önemli sınırlara sahip. Bu bilinçle bilimsel yönlerinin ağır bastığı, muhteşem bir eğitim dönemiydi benim için. Gerçeklikten uzaklaşmadan, samimi ve doğru bilgi ile geçen süre için, en önemlisi bana yeni bir ufuk açtığı için, Aslı Hanım ve ekibine teşekkür ve sevgilerimi sunuyorum.”

Referanslar & İş Birlikleri

Aromader Aromaterapi Derneği

Bezmialem Vakıf Üniversitesi

Botanica 2018

Dropsmith

Essential Oil Resource Consultants

İstanbul Üniversitesi

İstinye Üniversitesi

Liv Hospital