Tarladan Hasada Aromaterapi Festivali

İlki geçtiğimiz yıl 27-28 Haziran tarihlerinde yapılan “Tarladan Hasada Aromaterapi Festivali” bu yıl 28-30 Haziran tarihlerinde Aromaterapi Derneği’nin katkılarıyla gerçekleşecek. Bu sene kapsamı daha da genişletilen etkinlik ile BAÇEM’in çiçek kokulu tarlalarında, bir yandan hasat yapılırken bir yandan da ruhlara iyilik veren kokular konuşulacak.
Tarladan Hasada Aromaterapi Festivali

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 28-30 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenen “Tarladan Hasada Aromaterapi Festivali” programı bu yıl daha da coşkulu.

Tarladan Hasada Aromaterapi Festivali

Festival çok sayıda akademisyen, uzman ve alana ilgi duyan ziyaretçiyi ağırlarken sektörde faaliyet gösteren firmalar da fuar alanında standlar açacaklar.

Dolu dolu bir program

Merakla beklenen ve Mayıs ayının son haftasında açıklanan festival programı atölyeler ve oturumlarla oldukça ilgi çekiyor. 28 Haziran’da öğleden önce gerçekleştirilecek ıtır hasat ve distilasyonu ile aynısefa çiçek hasadı ile başlayacak programda öğleden sonra ise doğal temizlik ve cilt bakım ürünleri hazırlama, doğal sabun yapımı, doğal parfüm yapımı, doğal ekstraktların hazırlanması, maserat yağ yapımı, ekoprint tekniği ile boyama, doğal tütsü yapımı gibi farklı başlıklarda çok sayıda atölye yapılacak.

İkinci gün olan 29 Haziran’da ise iki ayrı oturum gerçekleştirilecek. Öğleden önce oturumu Prof. Dr. Ayten Altıntaş’ın başkanlığında gerçekleşirken, öğleden sonraki oturuma ise Prof. Dr. Murat Kartal başkanlık edecek. Prof. Dr. Altıntaş’ın başkanlığını yaptığı oturumun konuşmacılarından biri de Aromaterapi Derneği Başkanı, Eczacı, Aromatolog Aslı Yazıcıoğlu olacak. Yazıcıoğlu, “Türkiye’de Klinik Aromaterapi Uygulamaları” başlıklı sunumuyla konuklarla buluşacak.

Etkinlik 30 Haziran’da doğa yürüyüşü, psikodrama ve atölyelerle son bulacak.

Ücretsiz ve herkesin katılımına açık olan “Tarladan Hasada Aromaterapi Festivali” için BAÇEM’in sosyal medya sayfalarında yer alan formları doldurabilir, web sitesini ziyaret ederek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Festival programı için tıklayın.

Festival kayıt formu için tıklayın.

Haberi Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

DİĞER HABERLER

3. Fitovizyon Kongresi

3. Fitovizyon Kongresi

Eczacılık ve İlaç Derneği (EİDER) tarafından düzenlenen Fitovizyon Kongresi’nin üçüncüsü için geri sayım başladı. Bu yıl 22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan kongre yine sağlık profesyonelleri ile sektörde hizmet veren firmaları bir araya getirecek.

WOCMAP2019

6. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Dünya Kongresi

Ulusal ve uluslararası ölçekte konunun tüm paydaşları arasında, tıbbi ve aromatik bitkilerin bilim, tıp, endüstri ve uluslararası ticaretteki rolünü masaya yatıracak olan kongre aynı zamanda kanıta dayalı bilimsel veri alışverişini teşvik etmek ve uluslararası ticari işbirliklerini geliştirmek için de paha biçilemez fırsatlar sunuyor.

ISEO Uçucu Yağlar Festivali

50. Uluslararası Uçucu Yağlar Sempozyumu

2019’da 50. yaşını kutlayan Uluslararası Uçucu Yağlar Sempozyumu (ISEO) akademi ve sanayi arasında disiplinlerarası bilimsel bir platform konumunda. 9 – 11 Eylül tarihleri arasında Avusturya’nın Viyana kentinde düzenlenecek sempozyumda genç bilim insanlarının etkili sunumlarını dinleyebilirsiniz.

Yeni Haberler İçin

Bize mesaj yazın

Aromaterapi ve iyi yaşam konularındaki tüm haberler için bize yazabilirsiniz!