HERKESE YÖNELİK EĞİTİM

Temel Enerji Prensipleri Eğitimi

Bioenerji temelli, sinir sistemi, organlar ve bu organları birbirine bağlayan iletim yollarını kapsayan bütünsel bir bakış açısı, etkin bilgiler ve çözümler sunan, iyi yaşam odaklı bir eğitimdir.

Vücut enerjisinin akort ve düzenlenmesini amaçlayan; hayat akımı, yaşam enerjisi veya doğal enerji olarak da tanımlanan biyoenerjinin temelinin Orta Asya Tibet bölgesine ve 18.000 yıl öncesine dayandığı düşünülüyor… Biyoenerji, insanı fiziksel beden, zihin ve enerji olarak bütüncül bir bakış açısıyla ele alır; bedenimizin herhangi bir bölgesindeki sıkıntının, o bölgeye karşılık gelen çakra ve meridyenlerde ortaya çıkacağına inanır. Vücudumuzdaki her işlem, ana merkezi beynimiz olan bir enerji transferi sistemi ile yönetilir. Maruz kaldığımız pek çok çevresel faktörleri enerji akışımızda dengesizlikler doğurur ve enerji transferi sırasında oluşan aksaklıklar vücudumuzdaki birçok hastalığın oluşmasında rol oynar.

Bu eğitimimizde sinir sistemi, organlar ve bu organları birbirine bağlayan iletim yolları konularında bütünsel bir bakış açısı ile bilgi sahibi olacaksınız. Beden ve zihin arasındaki kompleks ilişkiyi; bu ilişki doğru yapılandırılmadığında bu durumun günlük yaşamımıza etkilerini öğreneceksiniz. Ayrıca meridyenleri, akapunktur noktalarını, çakraları ve aurayı kapsayan enerji akışına dair bilgi ve donanıma sahip olacaksınız.

Hem kendinize ve kendi yaşamınıza hem de çevrenize ve kitlelere iyi yaşam odaklı faydalar sağlamanın yollarını öğreneceksiniz.

Eğitim Bilgileri

Tarih:

Yakında Belirlenecek

Saat:

09:30 – 15:00

Ücret:

Yakında Belirlenecek

Eğitime Kimler Katılabilir?

Biyoenerji alanına ilgi duyan herkes bu eğitime katılabilir.

Eğitim İçeriği

“Temel Enerji Prensipleri Eğitimi” aşağıdaki konuları kapsayacak şekilde 2 bölüm olarak düzenlenmiştir.

1. Bölüm:

 • Temel Enerji: Sağlıkta Bütüncül Bir Yaklaşım
 • Biyoenerji ve Gelişimi
 • Yaşam Enerjisi (Chi)
 • Yaşam Enerjisinin Denge Hali
 • Aura

2. Bölüm:

 • Çakralar ve Anlamları
 • Vücudun Enerji Kanalları: Meridyenler
 • Temel EFT Vuruş Noktaları
 • Biyoenerji Uygulamaları

Doç. Dr. Tufan Cansever

Beyin ve Sinir Cerrahisi, Enerji Tıbbı

İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 2000 yılında tamamlamış, 2000-2006 tarihleri arasında aynı fakültede Beyin ve Sinir Cerrahisi ihtisası almıştır. Doçentlik ünvanını 2012 yılında Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi’nde alan Tufan Cansever’in ilgi alanları omurga cerrahisi ve ağrı tedavisidir. Tamamlayıcı tıp tedavisi eğitimine 2013 yılında Bioenerji ile başlamıştır. 2015 yılında tamamladığı ileri düzey algı değişimi eğitimi sonrası algı değişimi ve duygusal özgürleştirme tekniklerini de (EFT) tedavi yöntemi olarak kullanmaya başlamıştır. Türk Nöroşirürji Derneği (TND) ve Türk Omurga Derneği (TOD) üyelikleri bulunan Doç. Dr. Tufan Cansever’in uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan birçok makalesi bulunmaktadır.

Eğitim Ücretine Neler Dahil?

 • 1. Oturum: 90 Dakikalık Canlı 2 Online Ders
 • 2. Oturum: 60 Dakikalık Canlı Online Ders
 • Canlı Soru & Cevap Oturumu 
 • Eğitim Sonrası Ders Videolarına 1 Hafta Erişim
 • Katılım Belgesi (PDF)

Ücret ve Ödemeler

Eğitim Kayıt Ücreti: Yakında Belirlenecek

Kredi kartlarına vade farksız 3 taksit yapılmaktadır.

Banka Bilgileri:

YAPI KREDİ BANKASI,
TR14 0006 7010 0000 0091 1829 50

Hesap Sahibi:

ADS Kozmetik Üretim, Araştırma, Eğitim ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti

Kayıt Formu

Platform Essencia'nın diğer eğitimleri

İyi Yaşam Eğitimleri

Kendine İyi Gelme Bilimi Eğitimleri

“Klinik Aromaterapi ve İyi Yaşam” mottomuz ile yeni bir eğitim serisine başlıyoruz! Sağlıklı ve iyi olma hali beden, zihin ve bilinç boyutlarında bağlantılı ve çok katmanlı olduğundan; “Kendine İyi Gelme Bilimi” adını verdiğimiz bu eğitim serimiz de multidisipliner yaklaşımla birden fazla modül içeriyor. Dilerseniz tüm modüllere katılabilir, dilerseniz en çok ihtiyaç duyduğunuza inandığınız modülleri seçebilirsiniz.

Eğitimi İnceleyin →
Uzman Eğitim

Doğal Kozmetik Girişimcileri İçin Yol Haritası Eğitimi

Doğal Kozmetik alanında ürün ve marka çıkarmak isteyen veya hâlihazırda formülasyonları olan ve markasını geliştirmek isteyen girişimciler için düzenlediğimiz bu eğitim, alanda baştan sona tüm süreçleri ve dikkat edilmesi gereken konuları öğreterek gereksiz zaman ve bütçe kayıplarını minimize etmeyi hedefliyor.

Eğitimi İnceleyin →